Zyrtarizohet, ja kur luhet takimi Vllaznia – Partizani

Tashmë mund të thuhet zyrtarisht edhe orari i takimit Vllaznia – Partizani. Ky takim do të luhet të mërkurën në orën 14:00 në stadiumin “Loro Boriçi” të qytetit të Shkodrës. Një lajm i tillë sapo është konfirmuar edhe nga drejtori i përgjithshëm i Partizanit, Olsi Rama. Ky i fundit është i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH.

Por, si për koiçidencë i ftuar është edhe sulmuesi i Vllaznisë, Xhevahir Sukaj. Duke përfituar nga prania e sulmuesit shkodran në studio, drejtori i Partizanit shprehu dëshirën që kjo ndeshje të zhvillohej në orën 17:00, duke parë edhe kushtet sportive dhe mundësitë që ofron stadiumi “Loro Boriçi” në Shkodër.

Gjithsesi një vendim i tillë është në dorë të Federatës Shqiptare të Futbollit dhe duket se kjo e fundit ka vendosur që ky takim të luhet në orën 14:00. Gjithsesi orari mund të ndryshojë në dy ditët e ardhshme dhe nuk përjashtohet mundësia që të shtyhet për në orën 17:00 nëse të dyja skuadrat bien dakort. /ShkodraNews