Zyrtare, Ja kush është trajneri i ri i Kombëtares Shqiptare ( foto )

Nuk ka me dilema. Presidenti i Federates Shqiptare te Futbollit, Armando Duka, ka zgjedhur pasuesin e De Biasit. Sipas asaj qe raporton “Sport Ekspres”, trajneri i ri Kombetares Shqiptare do te jete Kristian Panuci.

Zyrtarizimi i trajnerit te ri do te behet brenda pak oresh nga vete presidenti i FSHF-se. Ky i fundit mes tre alternativave, De Kanio, Sedorf dhe Panuçi zgjodhi kete te fundit per ti besuar stolin e kuqezinjve.

Me heret, Panuci ka qene ish-trajner i Livornos dhe Ternanes ne Itali.

Lexo edhe: