Zbuloni kush këngëtar paguhet sa "qimet e kokës", me klikimet tuaja u bëni nder

Zbulohet lista vjetore e muzikantëve më të paguar në botë. Revista “Forbes” thotë se Diddy (Sean Combs) u rendit i pari në listë me 130 milionë dollarë fitime vjetore.

Manjati i biznesit, reperi dhe njëkohësisht aktori i njohur u pasua nga Beyonce, e cila do të dërgojë në shtëpi 105 milionë dollarë falë turit të saj “Formation World”.

Drake, The Weeknd dhe banda britanike Coldplay mbyllin Top-5-shen e parë me fitime nga 94-85 milionë dollarë secili.

Lista e plote

1) Diddy ($130m)

2) Beyonce ($105m)

3) Drake ($94m)

4) The Weeknd ($92m)

5) Coldplay ($88m)

6) Guns N’ Roses ($84m)

7) Justin Bieber ($83.5m)

8) Bruce Springsteen ($75m)

9) Adele ($69m)

10) Metallica ($66.5m