U masakrua me sende të forta, dalin detaje të reja për vrasjen e shqiptarit në Londër

Mediat britanike kanë publikuar detaje të reja lidhur me vrasjen barbare te shqiptarit ne Angli. Mësohet se, policia ka çuar para drejtesise tre burra, te akuzuar se dhunuan per vdekje shqiptarin 30-vjeçar Jozef Boci.

Ai mori plagë shume te renda në kokë pasi u godit në mënyrë të përsëritur me objekte të forta nga të paktën tre burra, në juglindje të Londrës të shtunën e kaluar.

Shqiptari Boçi humbi jeten nje dite me pare, pa mundur dot të shpëtonte nga plagët e marra. Ngjarja ndodhi në Greenëich më 17 shkurt.

Policia ka bere pergjegjes per ngjarjen shtetasin Oluwatimilehin Oniyitan, 20 vjeç, Ibrahim James, 21 vjeç dhe Dominic Brown, 29 vjeç. Nderkohe qe një i katërt, 21 vjeç, i arrestuar me dyshim për vrasje, është në paraburgim.