Tenton të vra.së me th.ikë një shtetas, i ndodh e papritura

Tenton të vra.së me th.ikë një shtetas, por policia kap dhe prangos në fla.grancë autorin. Policia gjithashtu ka vënë në pr.anga dhe tre shtetas të tjerë të cilët dyshohen se para një muaji i kanë hequr lirinë një shtetasi tjetër. Nga Specialistët e Seksionit për Krimet, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve:

F.B, 25 vjeç, banues në lagjen ”11 Janari”, Kuçovë. E.K, 29 vjeç, A.K, 17 vjeç. Sh.P, 16 vjeç, të tre banues në lagjen “11 Janari”, Kuçovë.

Arrestimi i tyre u bë pasi, pas një konflikti të hershëm për motive të dobëta, shtetasi F.B ka tentuar të vrasë me mjet prerës (thikë) shtetasin E.K, duke i shkaktuar dëmtime të rënda, pasi ky i fundit në bashkëpunim me shtetasit A.K dhe Sh.P, dyshohet se para një muaji i kanë hequr lirinë shtetasit R.B, 18 vjeç ( i afërm i shtetasit F.B)