Sukaj habit me deklaratën e tij për luftën e mbijetesës në Superiore

I ftuar në “Rubrika Sportive” në TVSH, sulmuesi shkodran, Xheavir Sukaj ka folur për formën që po kalon ekipi shkodran dhe luftën e mbijetesë. Në fjalën e tij, Sukaj tha se lufta për mbijetesë nuk do të bëhet vetëm mes Vllaznisë dhe Teutës, pasi do të bashkohen edhe ekipe të tjera.

“Po bëjmë ndeshje shumë të mira dhe po marrim pikët e duhura. Por, mendoj se nuk do të jemi vetëm ne dhe Teuta që do të luftojmë për mbijetesë. Në vazhdim do të na bashkohet edhe ndonjë ekip tjetër. Nuk di ta them se cila do të jetë, por mendoj se nëse marrim tri pikët në sfidën e radhës do të jemi një hap larg mbijetesës. Kështu ndodhi dhe me Luftëtarin, sepse mori 4 fitore radhazi dhe tani mendon për Europën”.

Sukaj foli edhe për ndeshjet në drekë, e konkretisht edhe për atë që do të luhet me Partizanin, teksa tha: “Me Flamurtarin Vllaznia bëri ndeshjen më të mirë të vitit, u bë ndeshje shumë e bukur, duke futur edhe orarin. Në darkë lojtari është më mirë të luajë në darkë, nuk janë në dorën tonë, në çdo orar jemi të detyruar të luajmë. Nëse shënoj ndaj Partizanit nuk festoj. Nuk është gjë e madhe, e rëndësishme është të shënoj, nuk është te festimi. Kur isha të Partizani, kam thënë se jam tifoz i Vllaznisë. Kam respekt absolutisht nga Partizani.”

Të mërkurën, Sukaj do të luajë përballë ish-skuadrës së tij, nga e cila u largua në janar për tu afruar pranë shkodranëve. /ShkodraNews