Që.llohet me bre.shëri pl.umbash këngëtari (video)

Policia e Torontos ka publikuar një video tro.nditëse ku shihen tre persona duke që.lluar 30 herë me a.rmë një këngëtar.

Jamal po shkonte me dy miq drejt makinës kur u su.lmua nga tre persona.

Në pamjet e publikuara shihen të dyshuarit që plaçkisin 29-vjeçarin dhe miqtë e tij. Më pas ata nisen të largohen nga zona por kthehen duke hapur zj.arr ndaj Jamal dhe e qëlluan me 30 plumba.

Ai u dërgua në spital me makinë ku iu nënshtrua operacioneve për ndalimin e gjakderdhjes.

Pas dy operacionesh, që zgjatën nga 15 orë secili, Jamal arriti ti mbijetojë plagëve të marra.

SHIKONI VIDEON KETU

Lexo edhe: