Nesër rriten sërish temperaturat, xhaketat mbajini për mëngjesin e darkën

E PREMTE: Kthjellimet mbeten dominante në territor por pas mesditës vranësira të lehta shfaqen në zonat malore jugore dhe veriore. Pasditja vijon me kthjellime në ultësirën perëndimore por vranësira të përkohshme do ketë në Veri dhe Verilindje.

Temperaturat e mëngjesit mbeten konstante por rritje të lehtë sjell mesdita kur pritet qe maksimumi te ngjitet në 28°C.

Meteoalb

22365632_1432839136803389_8111975486972572289_n