Meteorologët: Luhatje temperaturash nesër, mos neglizhoni

Loading...

Meteorologet parashikojne qe diten e neserme temperaturat ekstreme të ajrit pritet të luhaten duke pesuar zbritje ne vlerat minimale dhe rritje ne ato maksimale, ndaj mos neglizhoni veshjen trashe ne oret e mengjesit dhe pasdites.

Sipas Igjeum:

NË VENDET MALORE: temperaturat minimale nuk do të zbresin poshtë -1 ndërsa ato maksimale, do të ngjiten deri në 9 0 C

NË VENDET E ULTA: temperaturat minimale do të zbresin deri në 8, ndërsa ato maksimale do të ngjiten deri në 16 0 C.

NË BREGDET: temperaturat minimale do të zbresin deri në 9 ndërsa ato maksimale do të ngjiten deri në 17 0 C.

Gjatë kësaj dite mbi vëndin tonë do të mbizotërojë mot i kthjellët me vranësira të pakta.

Era do të fryjë e lehtë, në bregdet deri 15 km/orë, nga juglindja.

 

Loading...