Meri Shehu sapo dha Horoskopin për muajin Dhjetor: Ja ajo që i pret të gjitha shenjat këtë fundvit

Muaji i fundit i vitit eshte treguaes per llogarite e gjithe vitit Dhjetori futet me nje lidhje te veshtire midis Aferdites ne Peshore dhe Uranit ne Dash qe ka filluar qe nga fundi i Nentorit dhe do vazhdoj deri ne dt 2 dhe do kete nervozizem. Ne dt 5 Dielli ne Katerkendesh me Neptunin do krijojne nje klime te paqarte.

Ne dt 7 Merkuri kthehet ne rrugen e tij te drejte. Gjithashtu ne dt 7 kemi nje hene te re ne Shigjetar dhe fuqizohet ndikimi i saj nga lidhja e afert e Marsit me Neptunin ne Peshk qe bejne katerkendesh te veshtire Ketu do ndikohen me shume shenjat e kryqit te levizshem Binjak Virgjeresh Shigjetar dhe Peshq.

Faforizohen ndryshimet dhe udhetimet. Por Marsi me Neptunin i turbullon ujrat. Ka ardhur momenti te kuptojme qe kemi bere levizje te gabuara Le te perpiqemi te pranojme gabimet. Gjithsesi kujdes nga mashtrimet. Mbas dt 12 Merkuri kalon ne Shigjetar. Do sjell optimizem por mos u beni shperdorues

Ne dt 16 Trekendeshi midis Aferdites dhe Saturnit do stabilizoj marredheniet sentimentale. Keshtu do arrijme ne Diten e Dimrit ne dt 21 ku dita do jete me e vogela se nata me e gjata. Ne dt 22 do kemi henen e plote ne Gaforre ne katerkendesh te hapur me Marsin.

Eshte hena e plote e fundit te ketij viti dhe prek ndjeshmerite familjare. Mund te sjell ndjeshmeri edhe per ceshtje Atdhetare
Ne dt 21 Lidhja e afert Merkur Jupiter do jete nje moment shume i mire mjafton te mos na terheqin zvarre fjalet e medha e boshe. Hena ne Luan per Krishtlindje mund te mbushi me gezim zemrat e njerezve. Viti mbaron ne futjen e Marsit ne Dash Gati per veprim.

Dashi/ Planet jane te bukura por edhe zhenjimet nuk mungojne Ceshtjet familjare duhet ti shikoni me vemendje Fundi i vitit vjen me i gezueshem dhe me energji.

Demi/ Fillime te mira punesh dhe ekonomie por gjithmone me riskun e nje prapaskene Me pas do kuptoni vertet kushet dhe mundesite e mira qe do keni.

Binjaket/ Hene e re ne shenjen tuaj tregon nje fillim te ri dhe nje udhetim Kujdes nga eproret dhe gabimet ligjore Ekonomia do ju emocionoj Fundi i vitit sjell gezim.

Gaforrja/ Te fshete dhe ne hije ne ditet e para te muajit Me pas do cliroheni nga pasigurite dhe telashet duke pare gjera me te qendrueshme Karriera premtuese ne fund te vitit.

Luani/ Do gjeni mundesine te jeni vetvetja e gezuar afer Krishtlindjeve ku do merrni lajme te mira dhe do dilni nga mbyllja Fundi i vitit premton Udhetime te mira.

Virgjeresha/ Kontradiktore situatat dhe lajmet deri ne mes te muajit Asgje nuk eshte e qarte sa duhet por kjo nnuk do pengoj planet tuaja per zgjerim ne familje e jete personale.

Peshorja/ Ne kendveshtrimin e planeve ju do jeni ne qender te vemendjes dhe kontakteve Sa me te ekuilibruar te jeni aq me mire do i perballoni te papriturat Jete sociale dashuri dhe gezim per Krishtlindje.

Akrepi/ Do kete ecuri te mira dhe ndryshime te reja ne aspektin ekonomik Ka edhe situata te turbullta e me shpenzime por nuk do mungojne emocionet shpirterore Lajme nga jashte apo udhetime te mira.

Shigjetari/ Ne fushen e bashkepunimeve do keni oferta ne gjysmen e pare te muajit Kujdes nga manipulimet ne disa raste Ekonomia premton rreth dt 22 por kujdes me shpenzimet e teperta Do keni takime dhe kontakte te shumta.

Bricjapi/ Do keni nje mundesi te mire te rregulloni jeten personale kete muaj duke u lidhur apo forcuar marredhenien ne nje lidhje Me pas do keni mundesine te organizoheni.

Ujori/ Do jeni ne kerkim te aventures por do shpenzoni shume energji ne emer te lirise dhe marredhenieve ne ajer Kujdes ne marredhene pune pasi aty jo cdo forme lirie eshte e mire.

Peshqit/ Do kundershtoni cdo projekt apo inisiative te te tjereve duke u bere keshtu njeriu i forte qe do surprizoni te tjeret qe nuk ju kishin dhene rendesi apo marre parasysh per parashikime te detajuara personale.