I ati është në telashe, fëmija i përgjigjet gjyqtarit dhe na jep një mësim te madh (video)

Një nga proceset më të shikuara në internet nuk ka të bëjë fare me ato raste të pakëndshme dhe ku mizoria triumfon. Është, në fakt, një demonstrim i vërtetë i ndershmërisë së një fëmije përballë pyetjes së një gjyqtari.

Me pak fjalë, babai i fëmijës ishte akuzuar për tejkalim shpejtësie në rrugë, ku shpejtësia e kishte kufirin ligjor 25 km / orë, ndërsa ai po e ngiste makinën me 35 km / orë.

Babai i thotë gjyqtarit që ka eksperiencë në ngarje, pavarësisht se e kishte marrë patenten e shoferit në Shtetet e Bashkuara vetëm prej gjashtë muajsh dhe siguron se në vendin e tyre të origjinës ka pasur lejen e drejtimit të mjetit prej disa vitesh, shkruan ShkodraNews.

Pavarësisht nga fjalët e tij, gjyqtari e paralajmëron atë për rrezikun që i kanoset djalit të tij të porsalindur dhe gruas së tij, të cilët udhëtonin me makinë me të.

Para se të japë vendimin e tij, gjyqtari Frank Caprio i kërkon djalit më të madh të të akuzuarit të afrohet në stol, transmeton ShkodraNews. Kur fëmija e gjen veten ballë për ballë me gjyqtarin, ndodh diçka që ju nuk duhet ta humbisni.

Kur gjyqtari e pyet fëmijën nëse duhet të thotë për të atin fjalën “Fajtor” ose “I pafajshëm”, fëmija me sinqeritet përgjigjet: “Fajtor”.

Çka solli të qeshura në sallën e gjyqit.

Shikoni videon me përkthim italian:

Çfarë mendoni për reagimin e këtij qytetari të vogël të ndershëm? Lini një koment dhe mos harroni të ndani këtë video të bukur me miqtë tuaj. Përshtati: ShkodraNews