Hummeri aksidenton shtetasin në mes të Shkodres dhe largohet por …

Loading...

Aksident në qëndër të qytetit, largohet drejtuesi i mjetit, por arrestohet në kohë rekord nga Policia.

Më datë 20.03.2017, rreth orës 10:35, në lagjen Vasil Shanto në vendin e quajtur ish 5 Heronjt , një mjet tip Foristrad Hamer me targë AA610MB, ka përplasur shtetasin F. D, vjeç 58 banues në Shkodër i cili po lëvizte me biçikletë, drejtuesi mjetit ështe larguar nga vendi ngjarjes.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, falë veprimeve të shpejta hetimore u bë i mundur identifikimi dhe lokalizimi në kohë i autorit të dyshuar i cili u kap dhe arrestua në banesën e tij shtetasi:

*Andi Martini, 19 vjeç, banues në Velipojë, Shkodër.

Shtetasi F. D ndodhet në Spitalin Rajonal Shkodër, momentalisht është jashtë rreziku për jetën.

Meterialet do ti referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprat penale “Largim nga vendi ngjarjes”, “Drejtim mjeti në menyrë të parregullt” të parashikuara nga nenet 273 e 291 të kodit penal.

Loading...