Elhaida Dani, Esmeralda shqiptare ne Paris

Elhaida Dani do të interpretojë rolin e Esmeraldës në shfaqjen e “Notre-Dame de Paris”, e cila do të mbahet në Pallatin e Kongreseve të Parisit.

Lajmin për këtë gjë e ka bërë të ditur vetë këngëtarja përmes një postimi në Instagram. Këngëtarja e ka cilësuar këtë si një hap të rëndësishëm në karierën e saj.

“Me shume kenaqesi me ne fund mund te anuncoj pjesmarrjen time ne produksionin e fundit te Notre-Dame de Paris – France, i cili do te shfaqet ne Pallatin e Kongreseve te Parisit duke filluar nga 23 nentori. Do kem nderin te interpretoj rolin e Esmeraldes ne castin 2. Kete mundesi e konsideroj nje hap shume te rendesishem te karrieres sime artistike dhe per kete dua te falenderoj Riccardo Cocciante, Luc Plamondon, Gilles Maheu, Charles & Nicolas Talar qe besuan ne mua. Takohemi ne Paris :)” shkruan ajo.  

Elhaida Dani vajza shkodrane qe shkelqeu ne skenat e shqiperise dhe botes tashme do kete nje tjeter sukses qe do shenjoje karrieren e saj artistike. Pasi rrembeu cmimin e pare ne konkursin per artistet e rinj star academy elhaida mori pjese ne festival te ndryshme ne shqiperi si top fest ku u shpall fituese dhe te tjere pas ketij hapi elhaida preku skenat e botes ku me pjesemarrjen e saj ne the voice of Italy karriera e saj muzikore mori nje rruge tjeter. Perkrah Ricardo cocciantes elhaida I rrembeu nga duart trofeun qindra te rinjve te talentuar italiane e jo vetem ndersa tani presim ta shohim ate ne te tjera skena e suksese kyu e rradhes do te jete skena e Parisit e mbi te gjitha me nje rol te cilin cdo artist do e kishte lakmi esmeralden e katedrales se parisit.