E pabesueshme ajo çfarë ka ndodhur në komisariatin e këtij qyteti

Një ngjarje e paprecedentë ka ndodhur në Komisariatin e Durrësit, ku raportohet se janë vjedhur 2 milionë lekë të reja.

Ngjarja ka ndodhur në datën 1 dhjetor, në zyrat e komisionit të Qarkullimit Rrugor. 

Shuma e vjedhur ishin mbledhur nga arkiva dhe gjobat, ndërsa ruheshin në një kasafortë. Bezat pohon se kjo kasafortë nuk kishte kod, por ishte e mbyllur me dryn.

Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe ankesat ka nisur hetimet për faktin nëse punonjës policie janë të implikuar në vjedhje.