Deputeti i nxjerr dokumentin, Rama e ka keq punën me gazetarin Mero Baze

Deputeti dhe mjeku, Petrit Vasili ka publikuar një dokument që tregon se Kryeministrit, Edi Rama është shtruar në spital me probleme psiqike.

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, ka ironizuar duke e cilësuar idiot dhe hajdut të certifikuar.

Statusi i Vasilit:

Idiot dhe hajdut i çertifikuar

Flitet për skenarë rusë,shantazhe ruse,ndërhyrje ruse.

Një rus i madh Dostojevski ka shkruar një kryevepër “Idioti”, por të një idioti të dobishëm.

Kemi edhe ne një idiot, por tërësisht të padobishëm e kemi dhe në krye të qeverisë.

Kërshërinë që ta merrnim vesh se është idiot na e shuajti vite më parë Mero Baze një profesionist i njohur i gazetarisë, që në shërbim të trasparencës publikoi edhe kartelën e tij mjekësore.

Por ju mos ja përmendni idiotësinë se ky këtë alibi do ai, që të thonë “vjedh se është idiot dhe nuk kupton”.

Por në fund prap së prap mbetet idiot dhe hajdut i çertifikuar”, shkruan Vasili.