20 C
Shkoder,Albania
Tuesday, September 26, 2017

Vllaznia në volejboll për meshkuj fiton Kupën e Federatës Shqiptare

Vllaznia në volejboll për meshkuj ka fituar mbrëmjen e së Dielës një tjetër trofe. Pas fitimit të titullit kampion, djemtë shkodranë kanë triumfuar edhe...

Cungu dhe ankesat e tij, deri kur ?

Nga Denis BAJRAKTARI Armando Cungu është padyshim një nga trajnerët më të mirë në Kampionatin Shqiptar. Këtë nuk e vë në dyshim asnjë gazetarë, lojtarë...

3 ditë pritje, asnjë vendim për Vllazninë e femrave nga UEFA, çfarë po ndodh...

Vllaznia në futboll për femra duket se e ka mbyllur kompeticionin Uefa Champions League Women me fazën e grupeve. Ekipi shkodran priste një përgjigje...

Tragjike në Korçë, ndërron jetë një tifoz në stadium (FOTOT)

Një ngjarje tragjike ka ndodhur gjatë pjesës së parë të ndeshjes mes Skënderbeut dhe Partizanit. Një tifoz korçar, i pranishëm në tribunën e stadiumit...

Problemi i pagave te Vllaznia, ja çfarë thotë mesfushori Krymi

Problemi i rrogave vijon të jetë një nga çështjet më të diskutuara te ekipi i Vllaznisë. Vetë lojtarët e pranojnë një fakt të tillë...

Ankohet Cungu: Nuk është ekipi që kam pëlqyer të kisha, flet edhe për rrogat

Pas barazimit me ekipin e Luftëtarit, trajneri i Vllaznisë Armando Cungu është shprehur se skuadra e tij meritonte 3 pikët. Sipas Cungut, kuqeblutë patën...

Vllaznia nuk shkon më shumë se një barazim ndaj Luftëtarit, nuk bën “kthesën”

Vllaznia zhgënjen edhe ndaj Luftëtarit. Kur të gjithë prisnin “kthesën” e premtuar nga drejtuesit shkodranë, ekipi ka marrë vetëm një barazim 0 – 0...

Flet Hebaj, ja çfarë më mungon nga Shkodra

Rubin Hebaj po kalon një formë të shkëlqyer në Slloveni. Para pak ditësh, ai shënoi golin e tretë për skuadren e tij në Kupë....

Nata e parë e De Biazit në hotelin shqiptar: Kisha frikë mos më vidhnin

Xhani De Biazi gjatë një intervistë për “Corriere della Sera”, seksionin e Breshias, ka treguar detaje nga dita e parë e tij në hotel...

Ndeshja me Luftëtarin, ndryshime në formacionin e Vllaznisë

Humbja me Teutën në Shkodër natyrisht ka ndikuar në kampin shkodran. Edhe pse ndaj ekipit nuk kishte masa për humbjen, duket se në formacion...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com