26 C
Shkoder,Albania
Monday, August 21, 2017

Idiotësi/ Shoku i Mavrajt e pëson keq për një festim goli! (FOTO)

Nikolai Myler, mesfushori i Hamburgut ishte shumë i lumtur që shënoi golin e avantazhit të skuadrës së tij në ndeshjen e hapjes kundër Augsburgut dhe vrapoi...

Miqësorja, Vllaznia nuk shkon më shumë se një barazim ndaj Besëlidhjes

Vllaznia është ndalur në një barazim në miqësoren e zhvilluar në Lezhë ndaj Besëlidhjes. Shkodranët u ndalën në barazim 1 – 1, duke zhvilluar...

“Shitës akulloresh”, komentatori sportiv kërkon falje: Shqiptarët kanë luftuar për… (FOTO)

Stjepan Balog, komentatori sportiv kriar ka kërkuar falje publike për fjalët e thëna gjatë komentimit të ndeshjes Dinamo Zagreb-Skënderbeu, ku ai i cilësoi shqiptarët si shitës...

Kombëtarja U-19 shpall listën, bën pjesë edhe një lojtar i Vllaznisë

Kombëtarja U-19 ka nisur grumbullimin në prag të dy ndeshjeve miqësore me Gjeorgjinë, në datat 30 Gusht dhe 1 Shtator. Trajneri i skuadrës kombëtare,...

Firmos Krymi, vjen në provë një portjer maqedonas ( foto )

Pas shumë zgjatje bisedimesh, më në fund një nga lojtarët më të mirë të Vllaznisë, Ardit Krymi ka rinovuar kontratën me kuqeblutë. Një gjë ë...

Vllaznia luan sot miqësoren e katërt

Pas miqësores së zhvilluar ndaj Tërbunit të Pukës, ekipi i Vllaznisë ka gjetur edhe kundërshtarin e rradhës për të zhvilluar miqësoren e katërt. Kështu,...

Shokon komentatori kroat, gjatë ndeshjes quan shqiptarët si “shitës akulloresh”

Një nga komentatorët sportivë në televizionin kombëtar kroat HRT, Stjepan Balog, ka lëshuar fraza të pakëndshme në adresë të shqiptarëve, duke provokuar kritika edhe në mediat...

Salihi ka “rilindur” në Austri, shënon 2 gola të tjerë

Hamdi Salihi ka rilindur edhe njëherë në Austri. Bomberi shkodran po shkëlqen në kampionatin austriak. Këtë të Premte, ai ka shënuar edhe dy gola...

Vllaznia U-19 prezanton trajnerin e ri

Vllaznia U-19 ka zgjedhur trajnerin e ri. Këtë të Premte, Luan Zmijani është prezantuar para mediave si trajneri i ekipit të të rinjve, duke...

Ballisti ekstradohet në Serbi? Befason avokati i Ismail Morinës, ja çfarë thotë

Avokati i Ismail “Ballist” Morinës, personi që ngriti dronin në Beograd gjatë ndeshjes së futbollit Serbi-Shqipëri, thotë në një intervistë për “Top-Channel” se çështja...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com