20 C
Shkoder,Albania
Tuesday, September 26, 2017

Zbulohet vaksina e re për fëmijët, sëmundjet që lufton

Hulumtuesit amerikanë kanë zbuluar një vaksinë të re për fëmijët, e cila lufton infeksionet dhe është një bashkim i vaksinave të mëparshme. Studiuesit janë...

Vogëlushi i kërkon nënën që ka ndërruar jetë, polici bën gjestin prekës

Kjo është historia prekëse e një vogëlushi që humbi nënën e tij. Ajo shkoi një mëngjes në spital, për të mos u kthyer më...

Kush është shqiptarja që i bën grimin këngëtarit të Despacito?

Kënga Despacito, padyshim ishte hiti i kësaj vere në të gjithë botën, e cili arriti të merrte 4.6 miliardë shikime në you tube. Grimerja shqiptare...

Të rinjtë shkodranë bëjnë gjestin e adhurueshëm, i japin jetë qytetit (fotot)

Ne mbrojtje te mjedisit te rinjte shkodrane i jane bashkuar organizates "Eko mendje", duke mbjelle peme ne Tarabosh, ne zonen ku u dogj nga zjarret...

7-vjeçarja autike mahniti publikun, ja çfarë bëri mbrëmë te Çani (VIDEO)

7-vjeçarja Dritjona Ymeraj realizoi ëndrrën e saj për të qenë pjesë e emisionit “Zonë e Lirë”. Vajza, sipas logopedistes Gentiana Sinaj, është diagnostikuar me autizëm...

Shokuese/ Jo vetëm mjekët, nga vendi po largohen edhe farmacistët

Pas largimeve të shumta të mjekëve dhe të infermierëve, kategoria tjetër që largohet është ajo e farmacistëve. Mesohet se në gjashtë mujorin e parë të...

DAR hedh poshtë Shullanin: S’kemi fëmijë të ngujuar që nuk bëjnë mësim

Drejtoria rajonale e arsimit në Shkodër bën të ditur se nga regjistrimet në këtë fillim viti shkollor nuk ka asnjë nxënës të ngujuar nga...

Moti ju befason sërish, bëhuni gati për plazh

Reshjet e shiut të ditëve të fundit, veçanërisht ato në mesditë dhe rënia e ndjeshme e temperaturave ju kanë bërë të nxirrni nga dollapët...

Doni të udhëtoni në zonën Shengen? Zyrtari i lartë i BE-së ka një njoftim...

Zyrtari i lartë i migrimit në Bashkimin Evropian, tha sot  se emergjencat e refugjatëve po zvogëlohen. Nga ana tjetër tha se kontrollet e rrepta...

Seks dhe fëmijë me kushëririn, i riu: Nuk kam shkuar me të. Nëna: E...

Nëna e adoleshentes që pretendon se ka një fëmijë me kushëririn e saj, është përplasur "live" me të riun në emisionin “Me zemër të...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com