13 C
Shkoder,Albania
Thursday, May 25, 2017

Zbulohet djepi i njerëzimit, a ka lindur paranjeriu në Ballkan ?

Lidhjet mes shimpanzeve të sotme dhe njerëzve me sa duket janë ndarë në Evropë dhe jo – sikurse supozohet shpesh – në Afrikë. Këtë...

20 mendime të thella nga Mbreti Solomon. Janë të vërteta universale

Ka qenë një njeri në historinë e njerëzimit, emri i të cilit u bë sinonim i mençurisë. Ai ishte një mbret, sundimtari legjendar Solomon,...

Këto janë rregullat e blerjes së rrobave “Made in Gabi”

Na ka ndodhur disa herë që jemi fiksuar me rrobat e shokut apo shoqes dhe na “ikën truri” kur na thonë se i kanë...

Burri që e duan të gjitha…

Që ai të konsiderohet “special” nuk do të thotë që të shpalosë një listë të gjatë cilësish dhe aftësish. Për të fituar zemrën e...

5 justifikimet e zakonshme që thonë meshkujt kur tradhtojnë

Të bësh sport dhe të punosh deri vonë, në shikim të parë mund të duken si shenja të një jete të qetë. Mirëpo, një studim...

Zbulimi më i fundit për shërimin e diabetit

Përveçse qetëson trupin dhe mendjen, ushtrimi i jogës çdo ditë, lufton edhe diabetin. A është ky një fakt i vërtetë? Sipas ekspertëve po. Disa pacientë madje...

Mbajtja e gishtave të dorës në këto pozicione bën diçka të mrekullueshme për trupin...

Mënyra se si i mbani gishtat e dorës gjatë jogas  ndikon shumë në zvogëlimin e dhimbjeve të ndryshme të trupit tuaj. Shumë prej jush...

Këto janë punët më të bukura në botë, që i dëshirojnë të gjithë

Kush janë punët më të bukura në botë? Të paguhesh për të fjetur gjumë, për  tu kujdesur për një ishull tropikal, të shëtisësh botën...

Veprimi i kësaj gruaje i solli 27 milionë klikime

Një video e publikuar në Facebook që tregon se si një grua heq me lehtësi një rriqër nga trupi i saj duke përdorur vetëm...

I sëmuri me kancer martohet në spital pasi i mbeten vetëm disa ditë jetë

Një burrë me kancer, të cilit i kanë mbetur vetëm disa ditë kohë për të jetuar, është martuar me të dashurën e tij në...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com