20 C
Shkoder,Albania
Friday, July 28, 2017

Korsitë e biçikletave kthehen në….

Korsite e bicikletave vijojne te jene nje sfide per policine rrugore. Cdo dite ne qytetin e Shkodres, keto korsi qe jane per drejtuesit e...

Familja shpëton për mrekulli, do t’ju ikë mendja kur të mësoni çfarë gjetën në...

Një tragjedi është shmangur në Pogradec. Një grua nga Strua, në shoqërinë e bashkëshortit dhe dy fëmijëve të saj ka shkuar fundjavën që lamë pas...

Shifrat e frikshme/ Shqipëria “bie në depresion”, zhdoganoni antidepresivët

Mungesa e mundësive për rritjen e mirëqenies, tranzicioni i zgjatur dhe mospasja e perspektivës e kanë thelluar depresionin në shoqërinë shqiptare. Importet e medikamenteve...

Ishulli ku njerëzit nuk shikojnë si të gjithë të tjerët

Në fotografitë e Sanne De Wilde të Pingelap, shihet një ishull i vogël koralesh në Oqeanin Paqësor. Asgjë nuk është ashtu siç duket. Imazhet përshkruajnë...

Video/ Tërmeti 6.7 ballë, shpërthim e panik në festën e ditëlindjes

  Lëkundjet e forta të tërmetit mbrëmjen e së enjtes kanë shkaktuar panik të madh tek banorët e zonave bregdetare turke, mes të cilëve edhe...

Rrëfimi i gruas që “harronte se kishte fëmijë për të ushqyer”

Melissa Lee Matos për thuajse një vit e gjysmë ka qenë duke u kuruar nga varësia ndaj drogës dhe tanimë po bën diçka të...

Këto janë qytetet më të ndotura në Shqipëri, raporti shokues

Matjet e kryera nga Agjencia Kombëtare e Mjedisit në qytetet kryesore të Shqipërisë tregojnë se vlerat mesatare të ndotjes në vend nuk e kalojnë normën...

Ja pse mbyten kosovarët në plazhet shqiptare

Këtë verë në ujërat detare shqiptare kanë ndodhur shumë raste kur pushuesit kosovarë kanë gjetur vdekjen, si pasojë e mbytjes. Sipas zhytësit Ismajl Kasumi, këto...

Meteorologët japin alarmin për fundjavën që na pret

Temperaturat parashikohet të rriten me disa gradë gjatë ditës së nesërme në gjithë territorin e vendit, si në vlerat minimale, ashtu edhe ato maksimale. Gjatë...

Si merret hipoteka e shtëpisë që keni ndërtuar pa leje. kreu i ALUIZNI-it: Hapat...

Kur beteja me investitorin duket e humbur, sytë janë kthyer nga banorët. Me apo pa vullnetin e tyre, këta të fundit do të duhet...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com