13 C
Shkoder,Albania
Tuesday, November 21, 2017

Abuzimi që po na shkërrmoq të gjitha pushtetet

Majlinda Bregu Ndërsa përthithemi, gati pakthim, në vorbullën e lajmeve frenetike, për pushtetet e politikat tona të mëdha, rrezikojmë të mos shohim sesi po vazhdojnë...

Mos ma përzieni gjakun, ju lutem!

Nga Fahri Xharra “Çfarëdo që pësuam në dheun tonë, mynxyra dhe pushtime shekullore, ne lindëm shqiptarë dhe vdiqëm shqiptarë, falë moralit të grave dhe nënave...

Turqia rrëzoi paktin Detar me Greqinë? Myslim Pashaj i përgjigjet Berishës: Si s’ke turp…

Pas deklarates se ish-kryeministrit Berisha se nje vend fqinj ndikoi qe Gjykata Kushtetuese te rrezonte paktin Detar mes Shqiperise dhe Greqise, duke nenkuptuar Turqine, ka...

Deklarata e kreut të FRPD, Keti Bazhdari ka një mesazh!

Më bëri shumë përshtypje sot statusi i një djali të ri, qytetar shkodran, kryetar i FRPD Shkodër, i cili i drejtohej policisë me një...

Majlinda Bregu: Letra e Hahn kundër PD-së, më e trishta dhe që s’duhej të...

Nga Majlinda Bregu Kumti i Hahn për turpin që se meritojnë demokratët! Komisioneri Europian për Politika Evropiane të Fqinjësisë dhe Zgjerimit, Johanes Hahn u dërgoi sot,...

E neveritshme ajo që po bëni me këta të mjerë! Sali Berisha, kjo ishte...

Nga Mentor Kikia Z.Berisha, vendose këtë foto në zyrën tënde, pastaj çoja një kopje Z.Rama Fotoja ne këtij djali që mban në kurriz një kovë me...

Spiunë të të gjithë Shqipërisë bashkohuni me Edi Ramën

Nga Agron GJEKMARKAJ Të enjten, shumica politike e Edi Ramës vendosi përfundimisht të ndahet nga retorika e saj për transparencën e dosjeve të Sigurimit të Shtetit,...

Boll me këtë katolikët, myslimanët, ortodoksët!

Nga Keti Bazhdari Politika shqiptare ka mjaftueshëm hallet e veta, ku përfshihen tifozeri të panevojshme, drama të fryra, mosmarrëveshje çapaçulësh, tani mangët kemi edhe fenë! Unë...

Loja e Edi Ramës për numrin 71 dhe si duhet të jetë opozita e...

Nga Spiten Prulli Praktikisht fushata elektorale për zgjedhjet e qershorit 2017 ka filluar. Qeveria po vë gjithçka në funksion të këtyre zgjedhjeve parlamentare. Flitet për pushtetin...

“Përderisa Erdogan flet në emër të Kosovës, se di pse iu duket kiamet të...

Gazetarja e njohur kosovare Arbana Xharra, ka ironizuar deklaratat kundër kryeministrit Edi Rama, pse ai ka folur në Beograd edhe për Kosovën. “Vizita e Rames...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com