12 C
Shkoder,Albania
Saturday, October 21, 2017

Mos u mërzit Profesor Berti..! – Nga Julian Deda

Kam ndjekur me vëmendje situatën dhe tensionin mediatik të krijuar këto ditë nga dialogu mes Robert Ndrenikës dhe Mirela Kumbaros. Të them të drejtën...

Digje Mirela digje- Nga Edison Ypi

E dashur Mirela, Kur mora haberin e prishjes së teatrit, aq kënaqësi ndjeva, aq qef provova, sa u prisha. Për ta ndarë kënaqësinë e...

Nënë Tereza: motiv krenie apo angazhimi?

Nga GJERGJ META Është më se normal entuziazmi që ka përfshirë shumë shqiptarë këto ditë për shenjtërimin e Nënë Terezës në Vatikan. Shumë pak ndoshta,...

Tahiri, ministër apo guidë turistike e kanabisit

Ekskursionet e organizuara të ministrit të Brendshëm, nëpër fusha e male me kanabis mbuluar, kanë shënuar kulmin e absurdit këtë të enjte, kur pjesë...

E reja letër Ramës: Kazitontë që mbylle u rihapën, besoja ke Rilindja

LETËR E HAPUR DREJTUAR Z. RAMA! Përshëndetje z. Kryeministër, uroj të jeni duke kaluar pushime të mbara në këto ditë gushti. Duhet të pushoni mirë...

Pusho në paqe Ardit, hero i mjerimit!

Nga GJERGJ META Jemi mësuar të shohim 17-vjeçarë tekanjozë, duke bredhur nëpër bare e makina luksoze, apo sherrxhinj, e pse jo edhe të abuzuar, përdorues...

ANALIZA/ Lamtumirë lider! Tani fitojnë të çfarëdoshmit

Gjithmonë e më shumë, sipas atij, po largohen liderët e vërtetë nga politika dhe po fitojnë populistës. Ai jep edhe arsye se përse ndodh...

Rama- Meta, asgjë e re nga aleanca e ngjalave

Nga Kiço Blushi Pas shumë sherresh, keqkuptimesh, aludimesh, mosmarrëveshjesh, qejfmbetjesh, akuzash e dyshimesh të ndërsjella, ka disa muaj që nuk rreshtet së foluri e parashikuari...

Legalizoni kanabisin, që të luftoni mafian dhe terrorizmin

Të flasësh për legalizimin e drogave të lehta (kam vite që e bëj një gjë të tillë) nuk është aspak e lehtë. Dhe e...

“Largimi i Metës nga koalicioni, nder i madh për PS-në”

Deputeti i qarkut të Lezhës Eduart Ndocaj në një shkrim të gjatë në profilin e tij në Facebook, shkruan për zhvillimet e fundit në...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com