13 C
Shkoder,Albania
Thursday, May 25, 2017

Retrospektivë/ Gazetari spanjoll: Në Shqipëri nuk ka një njeri të saktë

Vizita e parë e kombëtares spanjolle në Shqipëri për një ndeshje futbolli ka qënë në 2 dhjetor të 1986-s. Në atë kohë Shqipëria lëngonte...

Grida Duma per Gilman Bakallin: Per njerez si ti hyra ne politike

Sekretarja e Marrdhënieve me Publikun në PD, Grida Duma i ka kushtuar një dedikim prekës humbjes së Gilman Bakallit, profesorit dhe ish-deputetit të PD-së...

Paralajmërimi: Partia e Blushit do ta bëjë copë-copë të majtën

Artur Zheji paralajmëron se partia e re e Blushit, sado pak sukses të ketë ajo do të shënojë një copëzim të mëtejshëm të së...

Veting, jo klering!

Nga Keti Bazhdari Kjo cështje, prej më se një viti, është kthyer në lokomotivën e opinionit tonë publik duke tërhequr pas vete një duzinë  vagonësh...

Mikpritja shkodrane për tifozët, nxjerr bllof Bashkinë

Nga Ben Andoni Ka qenë e tepruar ajo ritiradë batutash që kryeministri i vendit Edi Rama i ka shprehur kryetares së bashkisë të Shkodrës. Qesëndia...

Pse PD e urren numrin 7-të?!

Nga Alfred Peza Gjatë debateve për reformën në Drejtësi, në ligjërimin e tij një koleg i opozitës, përmendi numrit 13 të Djallit, nisur nga moti...

LSI është gjithmonë me plehrat

Nga Andi Bushati Sinjalet e qarta që Bujar Nishani i ka dhënë pjestarëve të delegacionit të Aleancës kundër importit të plehrave, se do ta rikthejë...

‘Reforma në drejtësi duhet mbyllur sa më parë, dhe këtë s’e pres nga maxhoranca’

Statusi i Bregut: Dje pas votimit te ligjit te SPAK, ligji tjeter qe percakton menyren e zgjedhjes se KLGJ dhe KLP,eshte terhequr ne minute te...

Pse Shkodra thërriti “vdekje, vdekje serbit”

Nga Dialog Plus Ndeshja e futbollit mes Kosovës dhe Kroacisë për kualifikimet e Botërorit do të duhej të kujtohej si moment turpi. Jo për shkak...

Kush ja ndalon shqiptarëve festën?

Nga Blendi FEVZIU Tifozët e Kosovës nuk kanë të drejtë të mbajnë flamuj kuq e zi, as fanela të tilla, as lejohen të këndojnë himnin...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com