20 C
Shkoder,Albania
Tuesday, September 26, 2017

Pse kisha përkrahur Olldashin për kryetar të PD

Takimi i Lul Bashës me gazetarët dhe shoqërinë civile, rreth një muaj më parë, m'u duk me një përmbajtje të zbrazët, me simbolikë vizuale...

Andrea vdiq i varfër por gjysma e popullit vjellin vrerë ende pa u varrosur

Nga Kreshnik Spahiu Gazetari Andrea Stefani vdiq në varfēri dhe jetoi deri ditën qē ndreoi jetë në një apartament 1+1 guzhinë tek rruga Elbasanit. Çuditërisht komentuesit...

Për Andrean dhe ata që nuk respektojnë as vdekjen!

Nga Blendi Fevziu Andrea Stefani nuk jeton më. Gazetari i njohur që militonte që prej 25 vitesh në gazetari, protagonisti i debateve të ashpra, kalorësi...

“Grekët nuk i trembin dot shqiptarët me luftë, do na i paguajnë të gjitha...

Avokati dhe kreu i Partisë Ligj dhe Drejtësi, Spartak Ngjela ka komentuar përplasjen e fundit mes Athinës dhe Tiranës dhe deklaratat e ministrit grek...

Reagon ashpër gazetari shqiptar kundër eurodeputetes greke

"Nje Eurodeputete greke nga Qipro erdhi ne Tirane ne emer te PBDNJ ( e cila ne leter duhet te jete nje parti qe bashkon...

“Otomanët e fundit në Shqipëri nuk kanë më shpresë”

Nga Spartak Ngjela Venecia e mbylli çështjen e vetingut në favor të ligjit, bashkë me “përkthimin” e kalanderëve mediokër të Saliut. Historia europiane e Shqipërisë që...

Fidel Kastro “personal trainer” digjital

Nga Keti BAZHDARI Ne shkarkesen e fundit ideo emocionale, te se merkures ne darke "si te behesh diktator?", Fideli perdori per ilustrim, pjese ekzotike nga...

“Vrasësi i heshtur”, që po bën kërdinë ndër shqiptarë

Brenda një viti ikën pa kthim ish deputeti, pedagogu e publicisti Gilman Bakalli si dhe ish aktorja dhe mjekja psikiatre Elida Cangonji. Ikën pa...

Deklarata bombë e diplomatit shqiptar: Lobi rus ka kapur disa media dhe portale në...

Shaban Murati, ish-ambasador i Shqipërisë në Suedi dhe një bashkëpunëtor i rregullt i “Gazeta Shqiptare” për çështjet e rajonit të Ballkanit, shkruan sot për...

Babai me lot në sy kërkon ndihmë për fëmijet e sëmurë

Me dy femije te semure dhe me nje strehe qe rrezikon te shembet , eshte ky realiteti I familjes prej 6 antaresh te Bashkim...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com