12 C
Shkoder,Albania
Saturday, October 21, 2017

Donald Lu të dalë në Bllok për të parë sfilatën e makinave 250 mijë...

Nga Blendi Fevziu  Ambasadori i SHBA në Tiranë ka folur sot sërish direkt dhe ashpër për një problem që po mban pezull vëmendjen publike për...

Çorba e zilisë, e kazanit dhe tepsisë!

Nga JETA TOÇILA Për disa minuta dritat e skenës e ndriçuan, dhe për disa ditë rresht gurët e balta e ç’meritën. Kjo është historia e...

“Show enverist”/ Lotët e Gertës dhe mallëngjimi kolektiv i shqiptarëve

Nga Desada Metaj Ka mjaftuar recitimi i një fjalimi në kufijtë mizorë të patetikes që sot në lajmet dhe rrjetet sociale të vërshojnë komentet mbështetëse...

“Edhe e shëmtuar edhe mori gjithë ato lekë”/ Laviret e vërteta janë seksi dhe...

Nga Lorenc Vangjeli Policia në fillim, por edhe prokuroria dhe gjykata identifikuan, goditën dhe shkatërruan një rrjet kriminal që kërcënonte sigurinë morale të shoqërisë shqiptare....

Çfarë po ndodh mes Bashës dhe Berishës? (Analiza)

Çfarë po ndodh mes Bashës dhe Berishës? Shumëkush ka filluar ta shtrojë këtë pyetje edhe më më forcë, pas intervistës së fundit të liderit...

Avokat Ngjela hedh “bombën”: Vitin e ardhshëm Rama-Berisha-Basha do të jenë para gjykatave

Nga Spartak Ngjela. Bashkimi Rama – Basha është politikë për progres, apo është dëshpërim dhe frikë nga Reforma antikorrupsion? Është frikë dhe çoroditje mendore që iu...

“Lulëzim Basha i shitur ose i pashitur, nuk e ngre dot trajsën e opozitës”

Analisti Andi Bejtja ka mbërritur në përfundimin se Basha jo vetëm dështoi ta risjellë PD-në në pushtet, por ai është i paaftë ta fitojë...

“Zotëri, çfarë të tha Presidenti? Asgjë. Atëherë ç’na duhet fotografia ne?”

Europianët me pasqyra i gënjyen indianët e Amerikës dhe iu morën tonelata ar... Rama i di shqiptarët indianë: ai kërkoi t'iu shiste shqiptarëve një fotografi...

Mos na bëftë mirë buka që marrim nga klikime të gjakosurish…

Nga Alma Nikolli Para pak javësh im vëlla u përfshi në një aksident me makinë, së bashku me 3 djem të tjerë. Të gjithë familjarë dhe...

Jo, Edi Rama nuk e shkeli marrëveshjen

Nga Andi Bushati Një debat absurd i ditëve të fundit ka përfshirë Ramën dhe Bashën lidhur me vazhdimsinë ose jo të marrëveshjes që të dy nënshkruan...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com