-1 C
Shkoder,Albania
Monday, December 11, 2017

ANALIZA/ “Fitoret e Bashës me Çadrën, Rama i humb ose i fiton të gjitha”

Gazetari Blendi Fevziu shkruan sot se Lulzim Basha arriti disa fitore të rëndësishme me çadrën tre mujore përpara kryeministrisë. Në një analizë të publikuar në...

Blendi Fevziu: Kritikat e Bregut, Topallit e Selamit për Bashën, si ta quash liqenin,...

Nga Blendi FEVZIU Disa deklarime publike të pak deputetëve të PD-së dhe disa debate në grupin parlamentar të saj janë shndërruar në sagën e re...

Ndihma juridike falas. Ngërcet dhe problematikat ligjore perkatese

Nga Av.Sabina Meta Pjesë përbërëse e paketës së Reformës në Drejtësi janë dhe ndryshimet legjislative të parashikuara në project –ligjin “Për ndihmën juridike” nxjerrë në...

Politikë me tualetet alla-turka?

Politikë me tualetet alla-turka? - Grindje në Gjermani Një qendër kulturore në Këln instalon “tualete që respektojnë kulturat e tjera”. Fjala është për tualetet alla-turka...

Kulisat e lojës me kryeprokurorin

Nga Andi Bushati Beteja tejet teknike pozitë – opozitë për mënyrën e zëvendësimit të Adriatik Llallës e ka futur publikun e gjerë në një kaos...

…E megjithatë, shyqyr që Gjergj Fishta ka ekzistuar!

Nga Mustafa Nano Nasho Jorgaqi publikoi disa ditë më parë një shkrim të tijin mbi një letër që Gjergj Fishta i ka dërguar në vitin...

Mos i vrisni mjekët!

Nga Prof.asc Eliona Demaliaj* Dje në Spitalet e Tiranës janë shpëtuar shumë jetë, kështu ka ndodhur dhe në spitalet e tjera  rajonale në Shqipëri. Kjo gjë nuk bën...

Trump e hoqi Lotarinë Amerikane, se ka frikë nga konkurenca e shqiptarëve

Amerika ka frikë nga konkurenca, i thashë vetes, kur lexova lajmin që kërkohet të hiqet llotaria amerikane. Përfytyroj Trampin me një gotë skotch pranë vetes,...

Lubonja: Politikanë të dështuar qëndrojnë në pushtet me paratë e biznesmenëve të korruptuar

Analisti Fatos Lubonja, deklaron se ka shumë politikanë që qëndrojnë në pushtet me paratë e biznesmenëve të korruptuar. Një një opinion për gazetën “Panorama”,...

“Receta që i duhet Bashës të reformojë PD-në, cilët duhen larguar”

Prej disa ditësh vazhdon në distancë replika mes Agron Gjekmarkajt dhe Andi Bushatit për ata që rrëzuan regjimin komunist si dhe mundësinë që ka...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com