13 C
Shkoder,Albania
Thursday, May 25, 2017

Listat, sprova e parë e Bashës për të bërë PD-në e tij

Mënyra se si Lulzim Basha arriti të hyjë në spiralen e një marrëveshje politike me Edi Ramën, i dha atij një përparësi që nuk...

“M’u thaftë dora që shkruajta mirë për Edi Ramën”

Kimete Berisha, publicistja nga Kosova ka deklaruar se Edi Rama është njeriu më arrogant që ka takuar në jetë. Ajo është penduar që ka...

Për Bajram do festojmë e nuk është haram të votojmë

Nga Ahmed Kalaja Per Bajram do festojme e nuk eshte haram te votojme, me beri habi nuk me tingelloi mire, mirepo situata ne kendveshtrim kushtetues...

Pakti që i nxorri të gjithë lakuriq

Nga Andi Bushati Marrëveshja e paprinciptë Rama - Basha nuk qe vetëm një shembull flagrant i asaj që në mendjen e publikut mund të përvijohet...

Rama mbajti vetëm datën dhe fitoi

Nga Enton Abilekaj Me magjinë e marrëveshjes, jo vetëm selitë e PS dhe PD u shndërruan nga llogore lufte në oborre feste. Liderët, por edhe...

Basha e përdhosi çadrën

Nga Andi Bushati Rreth Lulzim Bashës po tubohen me shpejtësi dy grupime të ndryshme nga njëri- tjetri, që kanë një qëllim të përbashkët: të justifikojnë...

Mos i vrisni mjekët!

Nga Prof.asc Eliona Demaliaj* Dje në Spitalet e Tiranës janë shpëtuar shumë jetë, kështu ka ndodhur dhe në spitalet e tjera  rajonale në Shqipëri. Kjo gjë nuk bën...

Boll me këtë katolikët, myslimanët, ortodoksët!

Nga Keti Bazhdari Politika shqiptare ka mjaftueshëm hallet e veta, ku përfshihen tifozeri të panevojshme, drama të fryra, mosmarrëveshje çapaçulësh, tani mangët kemi edhe fenë! Unë...

Boll me këtë katolikët, myslimanët, ortodoksët!

Nga Keti Bazhdari Politika shqiptare ka mjaftueshëm hallet e veta, ku përfshihen tifozeri të panevojshme, drama të fryra, mosmarrëveshje çapaçulësh, tani mangët kemi edhe fenë! Unë...

Gazetari shkodran i drejtohet Bashës: Nuk njeh Katolikët dhe të flet goja para mendjes!

Nga Bepin Kolvata Atehere kur Katoliket e veriut vuanin perndjekjen dhe terrorin komunist, ju ishit diku tjeter, e familja juaj se di dhe as nuk...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com