13 C
Shkoder,Albania
Tuesday, November 21, 2017

Imazhi dhe roli i gruas ne media

Femra në shoqërinë shqiptare .Dimensioni dhe roli i saj në aspektin shoqëror Shoqëria jonë është një shoqëri që kryesisht shquhet për rrënjët e saj të...

A del dot Basha më nga çarku?

Opozita po kalon orët e saj më të vështira që prej kohës kur Lulzim Basha ka marrë kryesimin e saj tre vite më parë. Shigjetat...

Qeveria që nuk e meritojmë

Nga Florian Papadhimitri* Largimi nga puna është një nga format më të liga dhe më poshtëruese të hakmarrjes. Motivimi për tu hakmarrë në këtë mënyrë...

“Kompromis dhe vijë e kuqe njëkohësisht”, ultimatum apo kompromis?

Nga Artur Zheji Rama përdori në konferencën e vet për shtyp dy koncepte të ndryshme në të njejtën kohë. Nga njera anë, mbasi injoroi plotësisht...

Plani B i dështimit të suksesshëm

Plani A i marrëveshjes me opozitën për një reformë konsensuale u flak pamëshirshëm nga Kryeministri Edi Rama, kur nuk ishin mbushur ende tri orë...

Droga e Ramës si nafta e Putinit

Në fjalimin e tij përpara dibranëve, deputeti oligark i PS-së, Sadri Abazi, për t’i bindur dibranët të votojnë kandidatin e maxhorancës u tha se...

Rënia e mitit të SHBA

Nga Andi Bushati Përkimi rastësor i disa ngjarjeve të ditëve të fundit dhe jehona që i’u bë atyre, kanë rihapur edhe njëherë debatin lidhur me...

Arinjtë shpëtuan nga shqiptarët! Po shqiptarët?

Nga Mentor Kikia Pas alarmit që dha një media britanike dhe angazhimit të aktivistëve për të drejtat e kafshëve, arinjtë në Shqipëri po shpëtojnë nga...

Nëse do isha në vendin e Linditës

Nga Keti BAZHDARI Gjestin e ndodhur mbrëmë, nuk do e shihja si të tmerrshëm, përkundrazi. Sot jemi në demokraci dhe secili ka të drejtë të...

Bini toskë e bini gegë, Lulëzim Garibaldi po ju thrret!

Nga Keti Bazhdari Porsi fleta e Ejllit t’ Zotit Po rrehë Flamuri i Shqypnis, E thrret t’ bijt e Kastrijotit Me mbledhë tok nder çetë t’ ushtris. Bini, Toskë,...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com