20 C
Shkoder,Albania
Tuesday, September 26, 2017

“Zotëri, çfarë të tha Presidenti? Asgjë. Atëherë ç’na duhet fotografia ne?”

Europianët me pasqyra i gënjyen indianët e Amerikës dhe iu morën tonelata ar... Rama i di shqiptarët indianë: ai kërkoi t'iu shiste shqiptarëve një fotografi...

Mos na bëftë mirë buka që marrim nga klikime të gjakosurish…

Nga Alma Nikolli Para pak javësh im vëlla u përfshi në një aksident me makinë, së bashku me 3 djem të tjerë. Të gjithë familjarë dhe...

Jo, Edi Rama nuk e shkeli marrëveshjen

Nga Andi Bushati Një debat absurd i ditëve të fundit ka përfshirë Ramën dhe Bashën lidhur me vazhdimsinë ose jo të marrëveshjes që të dy nënshkruan...

Historia e komunizmit/ Blendi Fevziu: Mbetemi justifikuesit e fundit të këtyre krimeve në botë

Gazetari Blendi Fevziu, në një shkrim shprehet se debati për Prekë Calin dhe shfaqja e portretit të Enver Hoxhës në Pezë tregon edhe një...

Artan Fuga i shkruan Gramoz Ruçit, ka 8 kërkesa

Nga Artan Fuga Zoti kryetar! Media ka të drejtë, disa nga diskutimet ishin për të qeshur, kishte edhe të mërzitshëm me vdek, kishte edhe monotonë, ca...

E tmerrshme/ Katastrofat që na presin, ja rreziqet e 10 miliardë njerëzve në vitin...

Nga Daniel Fortin Paris – Ata që janë shqetësuar në mënyrë të natyrshme apo pesimistët kronike, mund të rrinë të qetë: çdo gjë do të...

Avokat Ngjela: Edi Ramës, çdo mace që i del në rrugë, i duket si...

Nga Spartak Ngjela A do ta rrisë politika amerikane intensitetin e presionit të vet kundrejt maxhorancës aktuale sot që kuptohet qartë se kryeministri shqiptar ka...

“Berisha po lutej, se nuk duhet braktisur PD për shkak të Lulzim Bashës”

Këtë herë, Sali Berisha nuk mund të fliste pa prodhuar një lajm. Një lajm të dukshëm dhe të bujshëm, siç ishte ai që kapën...

Bledi Mane: Zbythja përfundimtare e dinastisë Berisha!

Nga Bledi Mane Mos u justifikoni, nuk e ka nga pleqeria. E vute re dje tek ngjiste shkallet per tu futur ne zyrat e Partise...

Mospranimi i parë masiv në PD, i Lulzim Bashës

Nga Mero Baze Më shumë se sa për atë që ndodhi në Kuvend, debati brenda PD, ka përparuar me atë që ndodhi pas Kuvendit, me...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com