12 C
Shkoder,Albania
Saturday, October 21, 2017

Cila drejtësi do ta zbardhë të vërtetën?

Nga Mentor Kikia E keni parasysh kur akuzojnë njëri-tjetrin në parlament për vjedhje tokash, ndërtime pallatesh, tendera, koncesione, lidhje me trafiqet dhe krime të tjera?...

Politika shqiptare “njësh me krimin”, ja çfarë i ndodhi presidentit 20 vite më parë

Nga Gjergj Zefi Krimi gjithnjë ka ofertuar politikën, ka gjetur pikat më të dobëta dhe e ka gjunjëzuar. Një përpjekje e tillë është e vjetër...

“Buqja jonë është më e mira…”. Mos vdeksh kurrë, Robert Ndrenika!

Nga Mira Kazhani Më kanë ardhur në majë të hundës kafet, drekat e darkat, ku zakonisht sillen rreth së njëjtës fabul. “Hë mi, ku të...

Kur Ramën e njollos kazani i Mero Bazes

Nga Andi Bushati Pak a shumë në të njëjtën kohë kur Edi Rama, me ngjyra farfuritëse, me ekrane gjigandë dhe me slidera vezullues po prezantonte...

E shkarkoi Rama, ish-ministri zbulon kush do e ‘hajë’ nga vettingu

Vetting për të tërë.... —�—�— Vetëm për shkaktarët e të gjithë të këqijave, politikën, nuk ka vetting! Të gjithë të tjerët kërcënohen me vetting! Gjykatës, prokurorë, administratorë...

Lotaria amerikane ka hapur aplikimet, por më parë lexoni 6 arsyet pse nuk duhet...

Vitet e kaluara, lotaria amerikane bëri “kërdinë” në Shqipëri, çka tregoi qartë se shqiptarët ishin lodhur me gjithçka në vendin e tyre. Përveç emigracionit...

“Pakti i heshtur që fshihet pas deklaratave të ambasadorit Lu”

Në rubrikën “Opinion” në “News24”, analisti Andi Bushati thotë se deklaratat e ambasadorit Lu se fundmi flasin qartë për situatën në vend. Sipas tij, këto...

“Hajt se në Shqipëri jemi!”/ Lu foli si për herë të fundit!

Nga Anduena Llabani Sot ambasadori Lu, foli më shqip se cdo herë që ka folur troç në Shqipëri. Madje seç ndihej dicka si “pishman” brenda...

Dervishët e Kullës

Nga Viktor Malaj Në malësi u hap lajmi se kanë prishë kullën, Filloi vikama: Kanë prishë kuuullën moreee! Nuk vonoi shumë dhe rreth kullës u mblodhën...

Na fal Rigertë! Na fal Kristinë!

Nga Senad Nikshiqi Çfarë shoqërie me një histeri të paparë kolektive, pa një memorie dhe në palc me "njeriun e ri" që Enver Hoxha e...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com