19 C
Shkoder,Albania
Monday, April 24, 2017

Jo emërim, por zgjedhje e Presidentit nga sovrani

ROMEO GURAKUQI Shumica qeverisëse po përpiqet ta emërojë në mënyrë klandestine Presidentin e ri të Republikës. Me disa hapa formalë, që janë nul në aspektin...

“Vllaznia, Bashkia, Shoqëria, ‘me vesh’ që të tria!”

Nga Besi Bekteshi Qyteti më i madh i veriut tashmë është “lidershipi i modelit të degradit administrativ” në saj të superpolitizimit si dialog shpërthyes qeveri...

“Në djall zgjedhjet e koalicionet, po na vrasin me ushqimet dhe ilaçet që na...

Në një kohë që në vend po diskutohet gjatë për zgjedhjet, koalicionet, opozitën dhe maxhorancën, gazetari Mentor Kikia kërkon më shumë vëmendje në ushqimet...

“Presidenti i ri mbahet sekret se do jetë nga komuniteti LGBTI”

Kastriot Myftaraj, i njohur për analizat e tij të thella shpesh me nuanca konspiracioniste, beson se Presidenti i ri i Republikës do të jetë...

Ka një ngjashmëri mes Pezës dhe Frrokut, sikur ato të dy të kishin…

Nga Blerti Delija "Hetimi si gazetar dhe jo si politikan, precedent i rrezikshem". Keshtu eshte shprehur ish- kolegu ne profesion dhe vite drite larg ne...

Fevziu: Si e vështirësoi ministri gjerman negocimin në Tiranë, ja ç’do ndodhë javën tjetër

Ka folur me tone të ashpra kryediplomati gjerman në Tiranë, Sigmar Gabriel, që mban njëkohësisht postin e zëvendëskancelarit dhe që njihet edhe si një...

Sigmar Gabriel, Rama dhe precedenti Gruevski

Nga Andi Bushati Shefi i diplomacisë gjermane, Sigmar Gabriel i ka dhënë një shuplakë të fortë interesave të çadrës së opozitës duke përdorur në fjalën...

Nëse Basha ulet në tryezë me Ramën, është fundi i tij. T’i hipi avionit...

Nga Andi Bushati Edi Rama ka dalë këtë të premte përpara mediave për t’u shfaqur si një idhtar i flaktë i dialogut. Ai i ka...

Kë konsideron të kapur nga mafia, Partia Demokratike dhe Lulzim Basha?

Nga Ditmir Bushati* Ato që kemi dëgjuar nga Lulzim Basha dje apo Sali Berisha sot, në fakt janë deklarata të cilat shprehin qartë panikun që...

Më munde Enver, më munde!

Jam ai djali rebel i Tiranes, ai qe floket kerkonte t'i mbante te gjata, qe vishte xhinse kauboj dhe degjonte Beatles, Queen, Deep Purple,...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com