26 C
Shkoder,Albania
Tuesday, October 17, 2017

Kur Ramën e njollos kazani i Mero Bazes

Nga Andi Bushati Pak a shumë në të njëjtën kohë kur Edi Rama, me ngjyra farfuritëse, me ekrane gjigandë dhe me slidera vezullues po prezantonte...

E shkarkoi Rama, ish-ministri zbulon kush do e ‘hajë’ nga vettingu

Vetting për të tërë.... —�—�— Vetëm për shkaktarët e të gjithë të këqijave, politikën, nuk ka vetting! Të gjithë të tjerët kërcënohen me vetting! Gjykatës, prokurorë, administratorë...

Lotaria amerikane ka hapur aplikimet, por më parë lexoni 6 arsyet pse nuk duhet...

Vitet e kaluara, lotaria amerikane bëri “kërdinë” në Shqipëri, çka tregoi qartë se shqiptarët ishin lodhur me gjithçka në vendin e tyre. Përveç emigracionit...

“Pakti i heshtur që fshihet pas deklaratave të ambasadorit Lu”

Në rubrikën “Opinion” në “News24”, analisti Andi Bushati thotë se deklaratat e ambasadorit Lu se fundmi flasin qartë për situatën në vend. Sipas tij, këto...

“Hajt se në Shqipëri jemi!”/ Lu foli si për herë të fundit!

Nga Anduena Llabani Sot ambasadori Lu, foli më shqip se cdo herë që ka folur troç në Shqipëri. Madje seç ndihej dicka si “pishman” brenda...

Dervishët e Kullës

Nga Viktor Malaj Në malësi u hap lajmi se kanë prishë kullën, Filloi vikama: Kanë prishë kuuullën moreee! Nuk vonoi shumë dhe rreth kullës u mblodhën...

Na fal Rigertë! Na fal Kristinë!

Nga Senad Nikshiqi Çfarë shoqërie me një histeri të paparë kolektive, pa një memorie dhe në palc me "njeriun e ri" që Enver Hoxha e...

Donald Lu të dalë në Bllok për të parë sfilatën e makinave 250 mijë...

Nga Blendi Fevziu  Ambasadori i SHBA në Tiranë ka folur sot sërish direkt dhe ashpër për një problem që po mban pezull vëmendjen publike për...

Çorba e zilisë, e kazanit dhe tepsisë!

Nga JETA TOÇILA Për disa minuta dritat e skenës e ndriçuan, dhe për disa ditë rresht gurët e balta e ç’meritën. Kjo është historia e...

“Show enverist”/ Lotët e Gertës dhe mallëngjimi kolektiv i shqiptarëve

Nga Desada Metaj Ka mjaftuar recitimi i një fjalimi në kufijtë mizorë të patetikes që sot në lajmet dhe rrjetet sociale të vërshojnë komentet mbështetëse...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com