20 C
Shkoder,Albania
Friday, July 28, 2017

Raporti i NATO-s: Ballkani “pre” e politikave Ruse

“Ballkani Perëndimor është nën rrezikun e influencës ruse”, – Ky është konkluzioni i raportit të NATO-së, të diskutuar një ditë më parë në Asamblesë...

Kërcënohet me jetë Pacolli: Serbët po planifikojnë të më vrasin

Kërcënohet me jetë kreu i AKR-së në Kosovë, Behgjet Pacolli. Ai ka njoftuar Policinë e Kosovës se ka marrë një mesazh në telefon, në...

Dhunoi ish-burrin Saimir Çilin, gjykata vendos: Këngëtarja Suela Kalaja…

Një nga divorcet më të vështira të “showbiz”-it ka qenë pa diskutim ai mes dy këngëtarëve, Saimir Çili dhe Suela Kalaja. Çifti i ka...

Atentati me 4 plumba në mes të Romës, ky është Gaspër Reçi. Ja çfarë...

Një atentat mafioz ndodhi në Romë, Itali, ku me 4 plumba u qëllua për vdekje shqiptari Gaspër Reçi, 43 vjeç. Policia italiane që është duke...

ZYRTARE/ Zbulohet lista e kandidatëve për deputet të partisë SFIDA për Shkodren

 “Sot dorëzuam të parët listat me kandidatët tanë dhe shqiptarët tashmë e kanë kuptuar që SFIDA do të jetë një alternativë ndryshe në zgjedhjet...

Blushi drejt KQZ: 164 kandidatë LIBRA dhe afro 10.000 firma

Partia “LIBRA” pasi ka hartuar listat me kandidatët e saj për deputetë në zgjedhjet e 18 qershorit është gati t’i dorëzojë ato në Komisionin...

Ç’do ndodhë në Kavajë në 7 maj? Policia ‘dorëzohet’: Nëse prishet rendi…

Vetëm një javë nga zgjedhjet për bashkinë në Kavajë, policia nuk e gjen të përcaktuar në ligj mënyrën sesi duhet të veprojë për t’i...

Rrëfimi i Ben Blushit: Më përjashtuan nga shkolla se rraha Ilir Metën

Ben Blushi dhe Ilir Meta dikur kanë qenë shokë të së njejtës klasë në gjimnazin  “Sami Frashëri” të kryeqytetit, ku Presidenti i porsavotuar vijonte...

KQZ rrëzon PD: Ja kur përfundon afati për regjistrimin e kandidatëve

Drilona Hoxha, zëdhënësja e KQZ-së, duke iu referuar Kodit Zgjedhor tha se partitë kanë afat deri sot në mbrëmje për të regjistruar në KQZ...

Zbardhet lista e kandidatëve të PS, emrat e rinj dhe ata që lëvizin sipas...

Partia Socialiste do të miratojë sot listën e kandidatëve për deputetë për zgjedhjet e 18 qershorit. Paraditen e sotme, kryesia do të mblidhet nën...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com