20 C
Shkoder,Albania
Friday, July 28, 2017

Kjo është arsyeja e vërtetë e vrasjes së kuzhinierit në Borsh

Pronësia dyshohet të jetë motivi i vrasjes që ndodhi një ditë më parë në fshatin Borsh të Sarandës. Burime nga grupi hetimor thanë se...

Ndodh në Shkodër/ Ujësjellësi paralajmëron penalizime për borxhlinjtë, rezulton vetë debitor

U kerkon qytetareve te jene pagues te rregullt te ujit te pijshem, duke i paralajmeruar edhe per penalizime, por vete UKSH eshte debitor? Dy ndermarrjet...

Harrohet pastrimi, kanali në Dobraç i Ri tejmbushet me mbetje

Mbushja e kontinierve te mbetjeve ne zonen Dobrac i ri ka detyruar banoret e kesaj lagje qe te kthejne kanalin kryesor ne vend-grumbullim mbeturinash....

Ja çfarë ndodh nëse ju kafshon gjarpri dhe drejtoheni për në spitalin e Shkodres

Kafshimi nga gjarperinjte eshte nje rrezik serioz i stines se veres, por ne spitalin e Shkodres mungon antihelmi. Ai njihet me emrin "antiviber" dhe perveç...

E FUNDIT/ Ambasada amerikane jep një lajm të mirë për vizat

Ambasada e SHBA-ve në vendin tonë jep një lajm të mirë për të gjithë studentët që u ka skaduar viza. Ja njoftimi i Ambasades amerikane: Studentë, vini re...

Si u harruan 50 milionë eurot e ish repartit ushtarak në Rrenc

Ish reparti ushtarak i Rrencit, prone e ushtrise Shqiptare po vijon te shkaterrohet dite pas dite, madje me hapa te shpejte. Ne 31 janar...

PD plas “bombën”: Vota e bashkimit PD-LSI vlen 240 milionë euro, e vërteta e...

Miratimi i rritjes së çmimit të ujit të pijshëm në Tiranë ka sjellë akuza të forta dhe debate publike mes krerëve të partive të...

Punimet në Xhabije duhej të kishin përfunduar, por ja çfarë ndodhë në një pjesë...

Bashkia Shkoder duket se ka lene ne harrese punimet ne bllokun e pallateve ne lagjen Xhabije. Ne nje pjese te kesaj lagje punimet nuk...

Gjykata: 4 vjet burg për Shpëtim Gjikën. Por ja si i shpëtoi qelisë ish-kryebashkiaku

Gjykata e Shkallës së Parë e Vlorës ka dënuar me 4 vite burg ish-kryebashkiakun Shpëtim Gjika. Ama Gjika nuk do të bëjë asnjë ditë burg,...

Topalli i përvishet Bashës: Anëtarësia e PD të ka refuzuar me përçmim

70% e antaresise se PD nuk kane marre pjese ne farsen e Lulzim Bashes. Ata e kane refuzuar me shume percmim. Lulzim Bashen nuk e...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com