22 C
Shkoder,Albania
Friday, April 28, 2017

Pas largimit të 10 drejtorëve në Qarqe, të tjera lëvizje në Polici

Pas 29 ndryshimeve drejtuesish që janë bërë ditën e djeshme në Policinë e Shtetit, pritet të ketë të tjera lëvizje. Burime të Report TV bëjnë...

Ja katër deputetët që do të hetohen nga Europol

Prokuroria në kuadër të zbatimit të ligjit të dekriminalizimit, ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kërkesën për heqjen e mandatit të deputetit socialist...

Zbulohet emri, ja kush do ta marrë drejtimin e LSI pas largimit të Metës

Ilir Meta do të zgjidhet sot Presidenti i ri i Republikës dhe do të marrë detyrën më 24 korrik, duke lënë kështu “timonin” e...

Ademi i përgjigjet akuzave të ministrit: Je djali i Sul Bushatit

Akuzave të ministrit të jashtëm Ditmir Bushati në drejtim të saj dhe institucionit qe drejton, kryebashkiakja Voltana Ademi vendos t’i përgjigjet në këtë formë: http://www.dailymotion.com/video/x5k2ecj Më...

Dështon mbledhja e Këshillit Bashkiak, shkodranët në nevojë mbesin pa ndihmë ekonomike

Mungesa e kuorumit të këshilltarave, ka sjellë dështimin e mbledhjes së radhës së këshillit të Bashkisë së Shkodrës. Vetem 16 këshilltarë kanë marrë pjesë në...

Dosja e Ilir Metës del e pastër

Pak orë para votimit në Kuvend të Presidentit të ri të vendit, Ilir Meta është çertifikuar nga dy institucione të pavarura për pastërtinë e...

Prokuroria kërkon heqjen e mandatit një tjetër deputeti të PS, ja emri

Prokuroria ka kërkuar që t’i hiqet mandati një tjetër deputeti të shumicës. Ditën e sotme, organi i akuzës ka kërkuar që t’i hiqet mandati...

PD: Vlahutin shtrembëron faktet, si qëndron e vërteta e propozimit për 4 ministrat

Partia Demokratike ka reaguar pas qëndrimit të ambasadores së BE në Tiranë, Romana Vlahutin, e cila gjatë taikimit të sotëm me partitë e vogla...

DEKLARATA E FORTË e Bregut para Tanja Fajon dhe Lunacek: Po të isha zyrtare...

Deklaratë e fortë kjo e kryetares së Komisionit të Integrimit Majlinda Bregu para dy zyrtareve Tanja Fajon dhe Ulrike Lunacek. Në një konferencë në “Hotel...

Nard Ndoka akuzon ambasadorin e OSBE: Je ti përgjegjësi kryesor për krizën

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Lu, ambasadorja e BE, Romana Vlahutin dhe ambasadori i OSBE, Bernad Borchardt mblodhën sot krerët e...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com