20 C
Shkoder,Albania
Friday, July 28, 2017

Shkarkohet drejtoresha e Hipotekës, që doli në fotografi e përqafuar nga Edi Rama

Fotografia që Loreta Tozaj bëri me kryeministrin Edi Rama pas një dreke në Vlorë, nuk i ka vlejtur para urdherit për shkarkim, të ministrit...

Prezantuesja e njohur me sytë nga Zoti, rrëfen tmerrin teksa zbriste me avion në...

Balerina dhe prezantuesja e njohur Hueyda El Saied, ka përjetuar një incident të frikshëm teksa zbriste në aeroportin e Rinasit. Avioni me të cilin udhëtonte...

Letra e Kadaresë për Enver Hoxhën, ja si e denonconte të motrën

Shkruan Ilir Demaliaj Arkivoli bosh dhe dosjet e mbyllura Dje, shkrimtari Ismail Kadare, në një intervistë për "Die Welt", flet për mardhëniet e tij me shtetin...

Histori shqiptarësh/ “I forti” përleshet me policinë dhe bën për spital një efektiv

Një 41-vjecar është ndalur nga policia Italiane, pasi ka sulmuar me shkelma dhe grushte policët të cilët e kishin ndaluar për inspektim. Ngjarja ka...

EMRAT/ Cilët janë drejtorët e hipotekave që Rama u kërkoi dorëheqjen

Kryeministri Rama u kerkoi drejtoreve  në hipotekat e vendit te japin doreheqjet brenda 234 oreve, per t’iu nenshtruar skanerit, pas puna ne Hipoteke, sipas...

Trondisin japonezët: Berati, qyteti i dytë më i bukur në botë

Agjencia japoneze për turizmin “JATA” ka bërë publike listën e qyteteve më të bukura në botë, ku ka klasifikuar Beratin të dytin në listë. Qyteti...

Meshkujt me këtë grup gjaku janë më të rrezikuar nga ataku në zemër dhe...

Nëse nuk e dini grupin e gjakut, është koha ta mësoni, pasi mund të zbulojë disa informacione interesante për shëndetin. Studimi më i fundit, i...

Kanabisi shqiptar shokon gjermanët, kapen 5.5 kuintal në Mynih

“Një sasi të tillë me marijuanë e kam parë shumë rrallë”, ka thënë shefi i Zyrës Federale Doganore për Kriminalitet, Norbert Drude pas kapjes...

Bëhuni gati, po i vjen radha kontrollove të qumështit. Ja sa baxho preken në...

Një seri kontrollesh në sektorin e qumështit duke u fokusuar tek ulja e informalitetit si dhe thjeshtimi i dokumentacionit tatimor për bizneset që operojnë...

Fortuna Rama: Të ikin të gjithë drejtuesit e Hipotekave

Nga Edi Rama Hipotekat një nga pjesët më të prekura prej sistemit kanceroz të Tepsisë së Partive të Pushtetit. Dorëheqja e të gjithë regjistruesve pa dallim...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com