22 C
Shkoder,Albania
Sunday, September 24, 2017

Aktorja shqiptare refuzonte pasaportën greke, gjithçka ndryshoi kur shkoi në Londër: Më duhej

Aktorja Ornela Kapedani, e cila u vlerësua me çmimin si aktorja më e mirë protagoniste në Festivalin e Filmit në Sarajevë për filmin ‘Daybreak’...

“Më njoftuan se vrau veten Sherif Merdani, thashë: Mirë e ka bërë…!”

Duke folur në emisionin “Të Paekspozuarit”, publicisti Fatos Lubonja tregoi se burgu më i keq për të ka qenë Spaçi. “Spaçi për mua ishte burgu...

Lubonja: Çfarë gjetën hetuesit në shtëpinë tonë dhe si i kalova 7 muaj në...

Fatos Lubonja rrëfen në emisionin “Të Paekspozuarit” me gazetarin Ylli Rakipi në “News24” momentin kur është arrestuar, një ditë pas publikimit të letrës së...

“Trishtim që e braktisën kur lutej për ndihmë!”, rrënqeth Gjinoja i “Përrallë nga e...

Të gjithë e mbani mend aktorin e vogël më të mirë  të filmave shqiptarë, Gjinon e "Përrallë nga e kaluara". Aktori Admir Sorra, humbi nënën...

Shaqir Vukaj nxjerr rrëfimin e të atit që luftoi kundër Prek Calit: U fsheh...

Në disa raste, incidentet më të vogla kanë shkaktuar tragjeditë më të mëdha. Historia ka plot shembuj të tillë. U desh një krismë pushke,...

“Historia e brigadës së 22 nuk njeh asnjë përpjekje me Prek Calin dhe njerëzit...

Nga Kastriot Dervishi Historia e brigadës së 22 nuk njeh asnjë përpjekje me Prek Calin dhe njerëzit e tij Ditën e djeshme i ftuari më i...

Zbulohen letrat që Kadare shkruante për Lubonjën. Liri Lubonja: Ja e vërteta

Liri Lubonja, bashkëshortja  e Todi Lubonjës dhe nëna e Fatos Lubonjës i është përgjigjur sot me tone të forta, intervistës së Kadaresë në Nevs...

Dashnor Dervishi tregon për takimet e Ramës dhe Metës me turqit: Pse Shqipëria trajtohet...

Ankaraja do të ishte një tjetër destinacion për diplomatin e karrierës, Dashnor Dervishi. Ndryshe nga Italia, ku kishte shërbyer si ambasador, në një kohë...

Prapaskenat te “Përrallë nga e kaluara”, ‘Gjino’ e ‘Marigoja’ tregojnë batutat me Hajrie Rondon

Për herë të parë e kam takuar Hajrie Rondon në Himarë, atje ku ndërroi jetë disa ditë më parë. Atëherë ishte e shëndetshme, sëmundja...

Ismail Kadare nuk mban më, flet për Lubonjën: I rëndomtë…urrente të atin

Ismail Kadare duke folur në një intervistë ekskluzive për emisionin “Studio e Hapur” të gazetares Eni Vasili në News 24, komenton gjerësisht polemikat ku...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com