20 C
Shkoder,Albania
Sunday, April 30, 2017

Jemin Gjana: Bashës duan t’ia marrin partinë, por s’kanë mbështetje

Jemin Gjana, një ndër politikanët me një për vojë të gjatë në PD, është mjaft kritik ndaj kritikëve të Lulzim Bashës. Sipas tij disa...

Stërmbesa e Skënderbeut: Ta bëjmë të njohur heroin kombëtar

Sofie Kastriota, stërmbesa e heroit kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu në një intervistë ekskluzive për RTV Ora News dhe të parën për një media shqiptare...

Pse nuk po bëjmë shtet? Intervista për të mos u humbur

Dashamir Shehi, në një rrëfim ndryshe për përpjekjet për të ndërtuar shtet gjatë këtij çerek shekulli. Si i sheh ai drejtuesit kryesorë të qeverisjes...

Rrëfehet Bregu: Të thuash qeveria s’bën, nuk mjafton për të ardhur në pushtet, ja...

Ish-ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, deklaron se ajo që ndodhi me zgjedhjet në Dibër përbën një problem kombëtar dhe jo thjesht të Partisë Demokratike. Në...

Nard Ndoka: 3 deputetet që dua të ftoj në kërcim, sepse kanë shumë klas

Lideri i partisë demokristiane Nard Ndoka theu dyshimet e kolegëve të cilët ishin skeptikë për pjesëmarrjen e tij në “Dance with Me”. Ai ka...

18 vjet pas 14 shtatorit/ Izet Haxhia: Ju tregoj si u organizua grushti i...

Izet Haxhia ka një mesazh për gjithë të rinjtë e sotëm, u kërkon atyre që të mos tregohen qorra dhe të mos helmohen me...

Motra e Azem Hajdarit: Ja cfare ndodhi kur Azemi rrembeu Fatmiren dhe na e...

Motra e të ndjerit Azem Hajdari, Heroit të Demokracisë, ka bërë një rrëfim të rrallë për jetën e tij në GSH, që nga fëmijëria,...

“Dorëzohet” De Biasi: Shanse minimale për të shkuar në Botëror

Trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Xhani De Biazi, në një intervistë të dhënë për “La Gazzetta Dello Sport”, ka treguar se beson realisht...

Ironia e De Biasit: Bëj sikur nuk e kuptoj shqipen kur më intereson! Ja...

https://www.youtube.com/watch?v=gZjkxBKoMTA Gianni De Biasi, faleminderit për këtë intervistë. Është kënaqësi të jem me ju sonte. E kuptuat se çfarë thashë unë dhe prezantimi? Po po, mjaftueshëm. Unë bëj...

MIMOZA HAFIZI TREGON ÇFARË I KËRKOI RAMA: QË NË FILLIM NUK KAM PRANUAR DHE...

Mimoza Hafizi, edhe pse është pjesë e grupit parlamentar socialist, duket se i lënë njëherë e mirë strukturat e kësaj partie. Largimi në një...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com