20 C
Shkoder,Albania
Sunday, April 30, 2017

Intervista/ Ben Derhemi: Shqipëria e mbretit lakuriq dhe komunizmi si burg kolektiv

Ajo shoqëri që e ndërton të gjithë marrëdhënien mbi hipokrizinë është një shoqëri që herët a vonë do të vdesë. Arben Derhemi nuk është...

Gino Luka në gjurmët plot dritëhije të princeshës Dora d’Istria në Firence

Shkrimi me titull "Dov’è Dora d’Istria?" i Gino Lukës publikuar së fundmi mbi princeshën me origjinë shqiptare Dora d'Istria, është i fokusuar në gjurmët që autori...

Helena Kadare përgjigje Lubonjës: Pse Ismailit s’i duhet e nuk ka nevojë ta ndryshojë...

Prozatore, përkthyese, një zonjë si pakkush në Shqipëri, por të qenit pranë një njeriu të madh e ka lënë disi në hije. Por, edhe...

Arilena Ara: Brenda “Nëntorit” flenë e shpërthejnë emocione vullkan

Nga Albina Gjergji Me mbi 2 milion e gjysmë klikime në Youtube deri tani, kënga “Nëntori” i shkodranes Arilena Ara është absolutisht një nga baladat...

Edi Rama: Çfarë bisedova në takimin kokë më kokë me Merkel

Pas takimit me kancelaren Angela Merkel në Berlin në intervistë për DË kryeministri i Shqipërisë prononcohet për raportet Gjermani-Shqipëri dhe marrëdhëniet në rajonin e...

Vajza e Sabri Godos, Ermira: Ja çfarë gabimi bëri në 20 vitet e fundit

Tek rikthehet te lexuesi me vëllimin me tregime “Koha e gështenjave”, shkrimtarja Ermira Godo Jorgo, gjatë një interviste për gazetën “Shekulli” rrëfen marrëdhënien e...

“Lamë nam”, rrëfehet Majlinda Bregu: Pse debatova me Bumçin në Bruksel dhe një mesazh...

Ish-Ministrja e Integrimit, Majlinda Bregu, ka vlerësuar rekomandimin e Komisionit Europian për hapjen e negociatave për integrimin e Shqipërisë në BE. Në një intervistë dhënë...

Mbesa e martirit të Kishës Katolike: Takimi im me Nexhmije Hoxhën

Dje u  mbajt në katedralen e Shën Shtjefnit në Shkodër mesha e lumturimit të 38 martirëve të Kishës Katolike, vrarë, pushkatuar e vdekur gjatë...

Flet tifozja që mbeti pa ndjenja në stadium: Nuk e di cfare ndodhi, pashë...

Trevisa Tufa, vajza që mbeti pa ndenja në stadiumin "Elbasan Arena", ka rrëfyer për newsport.al se çfarë ndodhi në shkallët e këtij impianti ku...

Arrestimi i Stresit/ Flet i ati, Sali Lusha: Presion për të më trembur mua

Duket se problemet e reperit me drejtësinë këtë herë kanë shqetësuar edhe familjen e tij. Pas shoqërimit në polici dy ditë më parë, babai...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com