23 C
Shkoder,Albania
Friday, August 18, 2017

INTERVISTA/ Parashqevi Simaku: Ju rrëfej Amerikën time!

Parashqevi  Simaku, këngëtarja e dashur e shqiptarëve iku nga Shqipëria në vitin 1992. Asnjë lajm prej saj, derisa u rikthye. Për të marrë pjesë...

Intervista e rrallë/ Shfaqet Fatos Nano: Berisha, eja punojmë bashkë

20 vjet më parë, në marsin e mbrapshtë ’97, lideri socialist Fatos Nano doli nga burgu. Sot dritare.net ka botuar intervistën që Nano dha për gazetaren...

Dom Gjergj Meta: Filmat e diktaturës nxisin urrejtje, por jam kundër censurës

Dom Gjergj Meta tregon arsyet pse është kundër ndalimit të shfaqjes së filmave të Ish-Kinostudios, edhe pse në disa prej tyre, mbi klerin hidhet...

Në Tokën e Kampionëve, Salihi zbulon ‘sekretin’ e Shkodrës

Është Izmir Smajlaj emri i momentit në Shqipëri, prodhimi i fundit shkodran, që na ka veshur në ar në Europianin e atletikës. Më parë...

Mustafa Nano: Pse dua të shkoj në çadër, çfarë do u them për Berishën,...

Publicisti Mustafa Nano, njëkohësisht edhe një nga kritikët më të fortë të ish-kryeministrit Berisha, i kërkoi publikisht kreut të PD-së, Lulzim Basha, të jetë...

Rrëfimi i gjermanes mbi Shqipërinë e burrave në vitin ‘88

Shqipëria për të është një dashuri e bukur. Zuzana Finger është gjermane dhe ka ardhur për herë të parë në vendin tonë në vitin...

Hernia Diskale/ Si mund të shmangen dhimbjet

Regjim shtrati dhe aktivitet fizik i kufizuar. Është kjo këshilla më e mirë që mund t’u vijë në ndihmë të gjithë atyre që vuajnë...

Mustafa Nano: Një grua mund të jetë seksi në miliona mënyra

E qeshura, të ecurit, gjestet, aroma, zëri, takti… Një grua mund të jetë seksi  në miliona mënyra, mendon ai. Lexoni mendimet e gazetarit dhe...

Hafizi: Nuk marrim pjesë në protestën e PD, edhe pse jemi në opozitë

Deputetja e “Libra-s”, Mimoza Afizi në një intervistë për emisionin “45 minuta” në Report Tv është shprehur se edhe pse janë një parti opozitare...

Gent Bejko: Ika sepse në Shqipëri nuk pashë njeri të bëjë hajër me ndershmëri

Gent Bejko, i njohur në Shqipëri si aktor edhe pse i diplomuar për regjisor prej më shumë se një viti ka emigruar së bashku...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com