13 C
Shkoder,Albania
Thursday, May 25, 2017

Hafizi: Nuk marrim pjesë në protestën e PD, edhe pse jemi në opozitë

Deputetja e “Libra-s”, Mimoza Afizi në një intervistë për emisionin “45 minuta” në Report Tv është shprehur se edhe pse janë një parti opozitare...

Gent Bejko: Ika sepse në Shqipëri nuk pashë njeri të bëjë hajër me ndershmëri

Gent Bejko, i njohur në Shqipëri si aktor edhe pse i diplomuar për regjisor prej më shumë se një viti ka emigruar së bashku...

Ismail Kadare: Pse i urrente dhe i shkatërroi Enveri kafenetë

Shkrimtari shqiptar Ismail Kadare është një figurë madhore e letërsisë. Librat e tij të botuar nga “Fayard” janë epope të mrekullueshme në zemër të...

Rrëfimi i gazetares: Letrat që i dërgoja tim eti në burgun e Spaçit

“Mendimet e hedhura në këtë vëllim, shkruar nga një gazetare veterane dhe tashmë një zë autoritar në një institucion publik, janë bazuar në përballjet e...

40 vjet në timon pa asnjë gërvishje, zbuloni historinë e shoferes së parë femër...

40 vjet më parë është nisur nga Himara drejt Durrësit pikërisht në Shkozet ku edhe ka marrë patentën bashkë me 90 femrat e para...

“Bujar Lako u dënua me riedukim, si “e mblodhi” pianistja”

Aktori i njohur, Mirush Kabashi, tregon vitet e Kursit të aktrimit me Bujar Lakon, dënimin që atij iu bë gjatë shkollës, rolet e tij,...

Shpërthen Ledina Çelo: Në festival pa prova. Ja pse e vesha fustanin

Kam ardhur 10 ditë para Festivalit në Tiranë, e kam ndenjur 5 ditë kot në hotel, duke mos pasur në dorë asnjë material. Nuk shkuan...

Sa e ka rrogën Blendi Fevziu, rrëfehet gazetari: Paguhem shumë, por …

Prej dy dekadash qëndron në ekran me debate e intervista ekskluzive për çështjet më të rëndësishme të ditës, çka e bën atë figurën më...

Kryetari i PS Shkodër: Shkodra dhe Voltana “kurbanë” të opozitës së Bashës

Marrëdhënia e ngrirë mes kryebashkiakes së Shkodrës dhe kryeministrit Edi Rama, po dëmton interesat e qytetarëve shkodranë. I këtij mendimi është kryetari i PS-së...

Rrëfehet Armina: Sekretet me Shkëlzenin, lidhja me Lirinë dhe plani për një fëmijë

Për Armina Mevlanin, nëse ekziston ndonjë filozofi jete, është ajo se në fund të fundit jeta është shumë e shkurtër dhe është e padrejtë...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com