13 C
Shkoder,Albania
Thursday, May 25, 2017

FOTO/ NASA trondit botën, dielli nuk do të linë më nga lindja por ….

Mediat ndërkombëtare “ Daily Mail” dhe "Huffington Post“ kanë raportuar për të dhënat e nxjerra nga Agjencisë Kozmike Amerikane (NASA). Të dhënat tregojnë se dielli...

Skandal në Burrel/ Fshatarët i bëjnë rrugës atë që nuk është parë në asnjë...

Një ngjarje me të vërtetë e paprecedent ka ndodhur pranë fshatit Burgajet në rrugën që lidh Burrelin me Rrëshenin. Disa fshatarë të papërgjegjshëm kanë vjedhur...

Pas 70 vitesh, gjenden nëndetëset e mbytura të Bashkimit Sovjetik. Zbulohet e vërteta e...

Dy nëndetëse sovjetike të fundosura në fund të detit gjatë Luftës së Dytë Botërore janë zbuluar në Gjirin e Finlandës nga një grup rus...

Arkivolet misterioze të Egjiptit, peshojnë më shumë se 100 tonë, por çfarë fshihet pas...

Janë të ndërtuara prej graniti dhe peshojnë më shumë se 100 tonë. Cila ishte arsyeja dhe pse u ndërtuan këto 24 arkivole në formën e...

Ky fëmijë flinte çdo natë me një gjarpër. Por 11 vjet më vonë, të...

Ambath është një djalë 11-vjeçar nga Kamboxhia dhe, si shumë fëmijë, ai ka një manar. Por i përkëdheluri i tij nuk është ajo që...

FOTO/ Antarktida fsheh një qytet antik nën akull? Ja zbulimi i papritur

Një strukturë gjigande është zbuluar në Antarktidë dhe po i lë pa fjalë shkencëtarët. Teoritë konspirative këmbëngulin se imazhet e Google Earth provojnë që Poli...

FOTO/ E jashtëzakonshme! Zbulohet një qytet 2500 vjeçar 5 orë larg Athinës

Arkeologët kanë zbuluar një qytet 2500-vjeçar të humbur në Greqi, i konsdideruar si një nga gjetjet më spektakolare të dekadës. Historianët nga Universiteti i Gothenburg dhe...

Këta janë 8 fëmijët më të rrezikshëm në botë, kanë vrarë në mënyrat më...

Kur bëhet fjala për vrasës mendja të shkon direkt tek ndonjë person në moshë të rritur dhe që ka kaluar pjekurinë, por jo, lista...

Formacion i pazakontë i reve: Syri që shikon nga qielli! (Foto)

Graham Telfod nga Britania e Madhe, e ka fotografuar formimin e pazakontë në qiell, që ngjan shumë me syrin. Burri 46-vjeçar ka qenë duke shëtitur,...

10 rastet më të tmerrshme të njerëzve të varrosur për së gjalli

Ideja e të varrosurit për së gjalli është një frikë universale. Të zgjohesh duke e gjetur veten të bllokuar nën tokë është pothuajse një...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com