13 C
Shkoder,Albania
Thursday, May 25, 2017

Ky është shteti i vetëm në botë që ka Ministri të Lumturisë, çdo qytetar...

Thellë në Himalajet, në kufi me Kinën dhe Indinë, shtrihet shteti më i vogël i Azisë, Bhutani. Qëllimi kryesor i Mbretërisë së vogël budiste...

Ja pse dita ka 24 orë, do habiteni

Për kohën e tyre babilonasit kanë qenë astronomë të mirë. Ditën e natën prej nga 12-orësh e kemi dhuratë nga ta Në kohë të vjetra,...

Rikthehet Nokia? Versioni i ri 3310 do të jetë sërish një sukses (video)

Tregu botëror i smartfonëve ka tani një konkurrent të ri që vjen nga e kaluara. Kompania finlandeze HMD Global po rikthen në treg telefonin...

Britania ndërron ngjyrën e paketave të cigareve në të gjelbër, arsyeja do t’iu befasojë

Rregullat rigoroze për cigare në Britani të Madhe do të fillojnë të zbatohen nga e diela, në përpjekje për të shtyrë njerëzit që të...

Hidhni 5 kokrra aspirina në lavatriçe, ja çfarë ndodh

Ju ka ndodhur të vini re që bluza apo këmisha juaj e preferuar nuk është më aq e bardhë si në fillim? Ndoshta keni menduar...

Kërkoi të bënte foto me rojën mbretërore, por ja si i kthehet ai turistit

Një turist ka mbetur i shokuar në Londër, teksa ka tentuar të bëjë një foto me një roje mbretërore. https://dailymotion.com/video/x5mpf1e Teksa turisti ka shkuar të bëjë...

WhatsApp sjell ospinonin që do t’ju “shpëtojë jetën”, por me dy kushte

Ky aplikacion bisede do të sjellë risinë më të re, por që Instagrami e kishte prej kohësh. WABetaInfo, blogu i cili tregon lajmet e fundit...

“Na ka mallkuar Zoti”

Një fis indian ka 140 anëtarë të saj me gishta të ngjitur dhe ata besojnë se ky është një mallkim nga Zoti. Nga më i...

Fotoja që po bën xhiron e internetit/ Kapi gjarprin helmues me duart e tij...

Një kapës gjarpërinjsh nga Brisbane ka ndarë në rrjetet sociale disa fotot të një gjarpri të kafenjtë, helmi i të cilit është vdekjeprurës. Ai e...

VIDEO/ Dy helikopterë ushtarakë fluturojnë me shpejtësi mes makinave në autostradë

Dy helikopterë ushtarakë për pak sa nuk ka goditur një sërë automjetesh duke fluturuar në një lartësi jashtëzakonisht të ulët mbi një autostradë në...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com