20 C
Shkoder,Albania
Tuesday, September 26, 2017

Ja paga që merr vajza e Lindita Nikollës si Specialiste në Bankën e Shqipërisë

Vajza e vetme e ish-ministres së Arsimit dhe Sportit, Livia Nikolla pasi ka mbaruar studimet në Francë ka nisur punë si Specialiste në Departamentin...

“Shkoni bëni plazh në Shqipëri, çmimet më të lira në botë, akomodoheni edhe për...

Shqipëria shihet si destinacioni më i lirë i botës për 2017-tën, sipas revistës prestigjoze "Forbes". Për "Forbes" Shqipëria është si më e përballueshmja në të...

Shqiptarë kujdes! Përdorimi i kësaj monedhë është minë me sahat

Ofertat fillestare të monedhave (ICO), një mjet i mbledhjes së fondeve për kompanitë e teknologjisë blockchain (teknologjia informatike që suporton zgjidhjet e gjithë ‘krypto-monedhave”),...

DENONCIMI/ “Për kosovarët çadra bën 2.000 lekë, për shtetasit e Shqipërisë 700 lekë”

Shtetas nga Kosova denoncojnë se si po mashtrohen me çmimet në plazhet shqiptare. Ata thonë se për të njëjtin shërbim detyrohen të paguajnë shumë...

Pas alarmit për mashtrim, Bitcoin.com e pranon: Në Shqipëri ka tregtues të monedhës virtuale,...

Bitcoin.com, faqja zyrtare e monedhës virtuale bitcoin, ka pohuar se në Shqipëri ka disa tregtues të localbitcoin, megjithëse ajo pranon që ende ka një...

Reforma e pensioneve, ndryshon mosha por jo pagesa

Ligji i ri parashikon çdo vit rritet me dy muaj, duke u bërë 63 vjeç në vitin 2032 për gratë dhe , për të...

Tatimet: Bëni kujdes, si të dalloni kuponat tatimorë nga ata fiktivë

Tatimet kanë vijuar me fushatën e tyre informuese për përdorimin e kuponave tatimore. Ato njoftojnë se në çdo blerje me para në dorë, blerësi...

Ndryshojnë kartmonedhat, ja si do të duken

Nga fillimi i vitit 2019, Banka e Shqipërisë do të fusë në qarkullim seri të reja të kartëmonedhave me kurs ligjor 200 lekë dhe...

18 mijë turistë brenda natës , ja masterplani i resortit që mund të shkatërrojë...

Projekti “Resorti Divjakë Albania”, i kompanisë Mabetex Grup, i cili është në fazën e diskutimeve të nxehta për ndikimin negativ ne mjedis që do...

Pasuria, që nuk po përdoret!

Kriza politike, që ka mbërthyer vendin muajt e fundit, po eklipson një nga problemet më të mëdha, atë të ringjalljes së burimeve të financimit...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com