20 C
Shkoder,Albania
Tuesday, September 26, 2017

Zbuloni sa duhet “ta lëshoni” dorën në destinacionet e preferuara për pushime të shqiptarëve

Jeni me pushime në Greqi, Itali, Turqi, Francë, Spanjë, Kroaci? Kujdes nëpër hotele, apo kur të shkoni në restorante. Nëse nuk jeni të familjarizuar...

SKANDALI/ Zbulohet evazioni i lartë i naftës vendase, paguan vetëm 50% të taksave

Prodhimi i naftës vendase ka shënuar një shumëfishim në muajt e parë të këtij viti, teksa rafineria e ARMO është rivënë në punë, pasi...

Amerikanët harxhojnë më shumë për shëndetësinë, por shqiptarët jetojnë më gjatë

Sa më shumë një vend të shpenzojë për shëndetësinë, aq më shumë jetojnë njerëzit, por me sa duket Shtetet e  Bashkuara dhe Shqipëria e...

Dollari në Shqipëri arrin nivelin më të ulët të gati 3 viteve. Koha për...

Dollari ka shënuar sot nivelin më të ulët të këmbimit ndaj monedhës vendase, që nga nëntori i vitit 2014. Sipas kursit zyrtar të Bankës...

Parlamenti mbetet pa drita. Pronari i lokalit kundërshton sepse ….

Një defekt elektrik i ndeshur ka lënë pa energji zonat nga Brryli deri te Parlamenti, Pra kata zona kanë mungesë të energjisë elektrike, dhe...

Gjermanët nuk janë dakord me polakët: Natyra, ushqimi dhe mikpritja shqiptare janë…

Vendi ynë ria mbetet një nga destinacionet e preferuara për turistët nga Gjermania. Të rinjë nga Gjermania kanë nisur ta zgjedhin Shqipërinë për të...

Aksioni/ Bllokohen pikat e karburantit të palicencuara

Bashkia e Tiranës ka nisur në terren aksionin për gjobitjen dhe bllokimin e subjekteve që nuk janë licencuar. Nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbjan Mazniku...

Ai i dini destinacionet europiane me numrin më të lartë të turistëve? Zbulojini tani!

Cilat janë destinacionet që zgjedhin europianët për të kaluar pushimet e tyre? Edhe pse shumë do të mendonin që ata largohen nga kontinenti i...

Raporti i fundit i CIA-s për Shqipërinë, lajm i keq për biznesin. Ja çfarë...

CIA, Agjencia Qendrore e Inteligjencës së SHBA-së, ka azhurnuar së fundmi të dhënat për Shqipërinë. Sipas saj ekonomia e Shqipërisë është përmirësuar në mënyrë të vazhdueshme...

Sa do paguajmë/ Pas adresave të reja, rritet taksa e shtëpive

Përveç përcaktimit në ligj, qeveria kishte edhe një arsye tjetër që nuk e shtyu regjistrimin e adresave. Ajo ka lidhje me taksën e re...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com