Faturat e dritave vijnë dyfish për festa, ja çfarë duhet të bëni që të paguani më pak

Mijëra shtëpi përballen me shqetësimin e faturave të majme të energjisë elektrike për Krishtlindje dhe.

Makinat e para 2009, skema për daljen nga qarkullimi dhe si do bëhet zëvendësimi

Teksa jetëgjatësia mesatare e automjeteve në Shqipëri është mbi 20-vjeçare, Qeveria ka nisur të planifikojë.

Amnistia për makinat/ Ja automjetet që përfitojnë nga falja, keni kohë deri në 31 dhjetor

    Drejtoria e Shërbimet të Transportit Rrugor ju kujton drejtuesve të mjeteve që kanë.

Lajm i mirë për shqiptarët, Gjermania kërkon 8 milionë punëtorë. Ja kushtet që duhet të keni

Gjermania ka aktualisht 772 mijë vende të lira puna, kryesisht në pjesët e Bavarisë dhe.

Shifra qesharake, qeverita i miraton, ja shpërblimet që marrin për festa shqiptarët

Qeveria ka miratuar sot kategorite qe do te perfitojne shperblimin per festat. Lajmin e ka.

Keni humbur paratë në firma piramidale? Ka ende shpresë…

Shumë shqiptarë humbën paratë e tyre në firmat piramidle në vitet e mbrapshta 97-98. E.

Shpresuan kot, mbi 11 mijë policë nuk do marrin shpërblim këtë fundvit. Ja ku do shkojnë paratë e fondit

Nëse kishit shpresuar deri tani. mësojeni se oficerët e Policisë nuk do të marrin shpërblime.

Vdiq duke i kthyer energjinë fshatit, vendim i papritur për djalin e elektricistit

Iati humbi jetën gjatë përmbytjeve të disa ditëve më parë në Fier, teksa riparonte një.

Fillojnë efektet sezonale, lajme të këqija vijnë për euron. Ja sa është këmbyer

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, sot një euro është këmbyer me 133.54 lekë,.

Zbulohet shpërblimi që do marrin pensionistët për fundvit, 18 mln dollarë gati

Qeveria shqiptare do të shpenzojë 18 milionë dollarë për shpërblimet e pensionistëve për festat e.