22 C
Shkoder,Albania
Sunday, September 24, 2017

Paralajmërimi i fortë i Gjiknurit: Keni 15 ditë kohë, do hiqen të gjitha…

Ministri i i Energjisë Damian Gjiknuri ka deklaruar nga mbikalimi i Shkozetit se çdo objekt i paligjshëm do të hiqet nga rruga. Pas një inspektimi...

E dini që qeveria shqiptare po mendon të zgjasë orarin e punës?

Qeveria mësohet se ka një projekt për të ndryshuar orarin zyrtar të punës në administratë. Burime të besueshme për javanews bëjnë të ditur se...

Rama mban premtimin, Gjiknuri vë firmën, pezullohet ‘policia gri’

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë ka pezulluar kontrollet në rrugë që ushtrohen aktualisht nga  ajo që njihet si policia gri dhe që është nën varësinë e Drejtorisë së Përgjithshme të Shërbimit të Transportit Rrugor.  Në argumentin e ministrisë qëndron...

Velipojë, kapet ‘mat’ pronari i resortit luksoz. Ja çfarë bënte

OSHEE vijon aksionet e ndërprerjes së energjisë ndaj debitoreve, duke patur ne fokus vjedhesit e energjise elektrike. Sipas njoftimit per shtyp, ne 24 oret e...

Edhe “Tajlanda” e Shqipërisë jepet me koncesion, ja për çfarë bëhet fjalë

Kohëve të fundit mund t’ju ketë qëlluar të shihni nëpër rrjetet sociale disa foto mbresëlënëse nga një lumë në Veri të Shqipërisë, pamjet e të cilit janë krahasuar me ato Tajlandës. Bëhet fjalë për...

Paskemi bërë “qejf” në kafe e restorante e me veshje deri në 2008-n, më...

Që shqiptarëve u pëlqen të rrinë sa më shumë në kafene, këtë e tregoi dhe numri i lartë i bareve për banorë, ku Shqipëria...

Ambasada amerikane: Sa dokumente ju duhen tani për të marrë një vizë

Ambasada amrikane në Tiranë ka publikuar një njoftim për qytetarët shqiptarë që do të paraqiten për vizë turistike. "Mos harroni t’i lini në shtëpi të...

Si të negocioni herën e parë për rritje page

Negociata mbi pagën, sidomos herën e parë dhe mbi të gjitha nëse jeni në një punë me kohë të plotë, është një situatë në...

Qeveria vendos një taksë të fshehtë, tani do rritet edhe çmimi i karburanteve

Pikave të shitjes së karburantit u kërkohet të paguajnë një tarifë tëlartë “licencimi” nga pushteti vendor në masën 3 milionë lekë për Bashkinë Tiranë...

Zbulohen pasuritë e ministrave të njohur të kabinetit “Rama 2”

Aranita Brahaj e Open Data Albania ka publikuar deklarimet e pasurive te ministrave te kabinetit Rama 2. Ajo  ç’ka do të vini re është...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com