Sot do mbushte 55 vjeç, dalin fotot e rralla të Azem Hajdarit

Albumi monografik me rastin e 55-vjetorit të lindjes: “Azem Hajdari dhe Tropoja”. “Azemi shprehu gatishmërinë.

Deklasifikohet dokumenti/ Ja sa ar nxirrej në Rubik para viteve 90-të

Prej vitesh në media është raportuar lidhur me sasinë e materialeve të çmuara që nxirreshin.

“100 mijë $ për të dëshmuar kundër Berishës”, rrëfehet Izet Haxhia: Ofertat e Fatos Klosit mi tha…

Në pritje të ekstradimit për në Shqipëri, në funksion të vendimit të marrë nga Gjykata.

Vdekja e Tuk Jakovës, e bija tregon se si e helmuan dy ‘shokët’: I dhanë konjak dhe…

Ajo që ndodhi me Tuk Jakovën natën fatale të gushtit ’59 në spitalin e burgut.

Gjithmonë flitet me frikë për ta! Pse? Misteret e Masonëve, ja historia e vërtet e tyre

Fshehtësia e vëllazërisë masone ka hapur diskutime të gjera dhe teori të shumta konspiracioni gjithmonë..

Dokumenti i fshehtë i CIA-s dhe shërbimit sekret gjerman, për rindarjen e tokave të Jugosllavisë dhe trojeve shqiptare

Dokumenti i fshehtë i CIA-s i cilësuar “CONFIDENTIAL”, që është hartuar në Mynih në vitin.

Pas 70 vitesh bashkë, Albania dhe Angiolo vdesin në të njëjtën ditë…! (Historia)

As vdekja nuk i arriti t’i ndajë. Albania dhe Angiolo, të cilët u martuan në.

“Bomba” e historianes angleze: Enver Hoxha do vritej më shpejt, ja kush e shpëtoi

Në një intervistë të gazetarit Xhevdet Shehu me historianen angleze Miranda Vickers botuar në DITA.

Komunikimi politik i Sali Berishës dhe ‘sekretet’ e liderit, Mustafaj rrëfen vitet ‘90

“Kultura e tij e përgjithshme shumë e gjerë. Qysh në fundin e viteve ’70 të.

Del dokumenti i rrallë për Enver Hoxhën dhe Mehmet Shehun: Agjenti M008 premtoi helmimin e…

U vetevra apo u eleminua paster, njeriu qe do te zevendesonte Enver Hoxhen ne detyren.