16 C
Shkoder,Albania
Sunday, April 30, 2017

Obama mban fjalimin e lamtumirës: Amerikanët të ruajnë unitetin e kombit

Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, në fjalimin e tij lamtumirës, më 10 janar, tha se po e lë kombin më të fortë se sa...

‘Alibaba’ i prezanton Trumpit planin e madh për Amerikën

Alibaba, gjiganti kinez e i shitjes on-line, synon të krijojë një milion vende të reja pune në Shtetet e Bashkuara të Amerikës në pesë...

Obama mesazh për Trump: Presidenca nuk është si biznesi privat

Presidenti amerikan Barack Obama thotë se e ka këshilluar pasuesin e tij Donald Trump, të mos përpiqet ta drejtojë Shtëpinë e Bardhë ashtu siç...

Kufiri i fundit i Perëndimit

Po atëherë, ato pamje që na vijnë nga Lindja e Mesme, nuk mund të konsiderohen sikur i përkasin një bote krejt të ndryshme nga...

‘Lufta e Tretë Botërore është rrugës!’ Sondazhi i vendeve perëndimore i zymtë

Lufta e Tretë Botërore është duke ardhur dhe planeti është në rrezik nga konfliktet gjithë përfshirëse, në bazë të mendimeve të shtetësave  në vendet...

Polici shqiptar në New York: Jam me Ramush Haradinajn

Një polic shqiptaro-amerikan në New York ka postuar në Facebook një fotografi, ku shfaqet civil dhe me një karton ku shkruhet “Megjithëse, nuk jam...

Donald Trump i del në krah Izraelit: Duroni deri sa të bëhem President

Presidenti i ri i SHBA Donald Trump i ka bërë thirrje Izraelit që të qëndrojë i fortë derisa ai ta marrë detyrën e presidentit,...

Obama qan gjatë lamtumirës: Në darkën me stafin, kalova plot 4 minuta me shami...

Presidenti Obama e ka pranuar se ka qarë gjatë përshëndetjes në darkën e fundit me stafin e tij dhe sqaron se ai do të...

“Nuk i shërbej çaj Presidentit”, arrestohet menaxheri i lokalit në Turqi

Menaxheri i lokalit të gazetës “Cumhuriyet” është arrestuar nga autoritet turke nën akuzën e fyerjes ndaj Presidentit Rexhep Taip Erdogan. Sipas Reuters, Senol Buran u...

Deklarata shokuese: CIA po përpiqet të vrasë Donald Trump, para se të marrë detyrën

“CIA është duke u përpjekur për të vrarë Donald Trump para se ai te marre zyrtarisht detyren muajin e ardhshëm”. Kjo deklarate shokuese eshte...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com