OKB: Tre vitet e fundit më të ngrohtat që prej 170 vjetësh

Matjet e reja konfirmojnë ndryshimin e klimës: 2015, 2016 dhe 2017 janë vitet më të.

E rëndë! Raportohet për viktima, makina hyn në shëtitore

Nje ngjarje e rende ka ndodhur sot kur një makinë hyri mes një turme në.

“Serbia dhe Mali i Zi më pranë anëtarësimit në BE”, e thotë zyrtari i BE

Serbia dhe Mali i Zi ka të ngjarë të hyjnë më parë se të vendet.

Shihni çfarë bën kjo grua guximtare në Britani, parandalon grabitjen dhe … (Video)

Kur bëhet fjalë për grabitje apo ngjarje të frikshme, pak a shumë tentojmë të ruajmë.

Moti i keq/ Autobusi del nga rruga, 6 të vdekur 29 të plagosur

Të paktën gjashtë persona e kanë humbur jetën dhe 29 të tjerë u plagosën në.

Zgjedhje në Malin e Zi, ja kur do të votohet për Presidentin e ri

Kryetari i Parlamentit të Malit të Zi, Ivan Brajoviç, ka shpallur sot se më 15.

Shokohet familja italiane, vajza e vogël gjen brenda në coca-cola një…

Një vajzë 12-vjeçare në Andria në rajonin e Puglias ka përfunduar në spital pasi piu.

Statistikat e frikshme të NASA-s për ngrohjen globale, çfarë thuhet për 2017

Edhe pse 2017-a ishte një vit më i freskët në krahasim me vitin 2016, tendenca.

Qeveria suedeze në “alarm”? U shpërndan qytetarëve broshura për përgatitje në rast lufte

Plot 4.7 milionë fletëpalosje do t’u shpërndahen familjeve në Suedi nga qeveria, ku do të.

Tmerr në plazhin e Kopakabanës, makina përplas turmën, vdes foshnja 9-muajshe (Foto)

Një ngjarja e rëndë ka ndodhur në plazhin e Kopakabanës në Meksikë, ku një makinë.