27 C
Shkoder,Albania
Sunday, July 23, 2017

Letra e panjohur: S’ka grekë në Athinë, e kanë pushtuar shqiptarët

Historia e konsullit francez François Louis Fauvel ka interes në fushën e studimeve të diplomacisë dhe arkeologjisë antike, por kësaj radhe, ne po i...

Rama poston foto me minorene qe punojne ne te zeze?

Në përfundim të takimit përmbyllës të fushatës në Dibër, kryeministri Edi Rama ka drekuar në një prej restoranteve të qytetit. Ai ka publikuar një...

6 kompanite shqiptare te basteve te perfshira ne skandalin “Skernderbeu”

Pesë kompani bastesh shqiptare dhe një e aziatike përmenden në raportin e UEFA-s për skandalin ku dyshohet se është përfshirë klubi i Skënderbeut. EuroBest, StarBet,...

KUJDES! PAMJE TE RENDA/ Shqiptari që vdiq në policinë greke, ja fotot nga morgu

Dalin për herë të parë foto të Pëllumb Marnikollajt, shqiptarit të vrarë në policinë greke. Në foto, nxjerrë nga morgu ku u mbajt trupi i...

Produkt “Made in Albania, ministrja Ikonomi jep lajmin e gezuar

Një tjetër produkt "MADE IN ALBANIA", në industrinë plastike. Sedilie për makinat e garave në tregjet botërore. Shqipëria ka mundur të sigurojë një biletë për...

Tahiri publikon me krenari videon e efektivit te FNSH-se qe sterviste pushuesit ne Velipoje...

Ky është një film i shkurtër mbi jetën e një të riu i cili është pjesë e Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë. Quhet Qemal Murati...

Bashkia Shkoder organizon 70-vjetorin e kryengritjes se Postribes, mungojne demokratet

Pervjetori I 70-te i kryengritjes se Postribes , levizja e pare antikomuniste ne vend eshte braktisur nga drejtuesit e Partise Demokratike te Shqiperise dhe...

Tronditet sistemi i Drejtësisë në Shqipëri, pritet te japin dorëheqjen 100 gjyqtarë e prokurorë

Vetëm 1 muaj pas miratimit të reformës në drejtësi vijnë edhe dorëheqjet e para në radhët e prokurorëve dhe gjyqtarëve.Janë 100 gjyqtarë dhe prokurorë...

Vllaznia në hall: S’e përballojmë dot mirëmbajtjen e “Loro Boriçit”

Bashkia e qytetit verior po përpiqet ta marrë në administrim impiantin e ri, por për Armir Grimën, aktualisht drejtor i përkohshëm i stadiumit deri në...

ALARM: “Mos i thuaj askujt, mos e fol me njeri “! Ja çfarë kanë...

Aktivisti i shoqërisë civile Eljan Tanini jep alarmin: Më 22 Shtator kanë vendosur të kalojnë Projektligjin e Vjetër për Importin e Plehrave. Për këtë...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com