20 C
Shkoder,Albania
Sunday, April 30, 2017

Zbulohet spiuni i Francës pranë Shqipërisë

Quhet Patrick Gonfalone dhe aktualisht është trajneri i kombëtares U-19 të Francës. Ai është personi që ndjek hap pas hapi Shqipërinë që nga muaji mars. Ai...

13 qershori në histori

Prifti Martin Lutheri martohet me murgeshën Katharina von Bora, në kundërshtim me dekretin nga Kisha Katolike Romake që ndalonte martesat e priftërinjve dhe murgeshave....

Rritet perseri cmimi i naftes

Çmimi i naftës i është rikthyer rritjes në Shqipëri. Në një pjesë të pikave të shitjes me pakicë, çmimi është rritur me 5 lekë...

Tifozët kroat këndojnë: Kosova Republikë (Video)

Ata shihen duke brohoritur: Kosova Republikë. Shikoni Videon: Tifozët kroatë thërrasin Kosova Republikë në Francë

Shqipëri-Zvicër, shkodranja fiton betejën në tribunë (FOTO)

Sfidën e bukurosheve në tribunat e Stadiumit të Lensit e ka fituar Zvicra, por e përfaqësuar nga nje shqiptare. Bukuroshja që është vlerësuar më shumë...

MOTI PËR JAVËN NË VAZHDIM REZERVON SURPRIZA

Duke nisur nga sot, tre ditët e ardhshme do të karakterizohen nga moti i paqëndrueshëm me vranësira dhe rreshje shiu kryesisht në vendet malore. Temperaturat...

Ja kush është shqiptari me shqiponjën e vizatuar në fytyrë

Besmir Limani  është djaloshi me origjinë nga fshati Tatesh i Strugës i cili jeton në Winthertur të Zvicrës, ndërsa për imazhin e tij si...

UEFA trondit serbët me foton e tifozit shqiptar, po bën xhiron e botës

UEFA trondit serbët me foton e tifozit shqiptar, po bën xhiron e botës

BUJAR QAMILI GEZON FEMIJET JETIM!

  Ashtu sic u premtoi , kengetari Bujar Qamili dy dite pas koncerit te tij recital ishte ne shtepine e femijes i mbushur me dhurata....
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com