20 C
Shkoder,Albania
Sunday, April 30, 2017

E gjithë shkolla në këmbë për refugjatin shqiptar në Gjermani, një veprim që do...

Luan Zejneli është 18-vjeçari nga Kosova, i cili është refugjat në Gjermani së bashku me dy prindërit e tij të sëmurë. Në këtë janar...

Përse largohen mjekët nga Shqipëria (VIDEO)

Çdo ditë nga Shqipëria largohet një mjek për të punuar në vendet perëndimore. “Janë shumë elementë që po na çojnë në një ulje galopante të...

30 shqiptarët më të kërkuar për grabitje  

30 shqiptarë janë në kërkim ndërkombëtar për grabitjet që kanë kryer brenda territorit të Shqipërisë.  Nga grabitësit brenda Aeroportit ndërkombëtar të Rinasit, te grabitja në...

Antuela duhet të jetojë për djalin e saj Alvin

"Antuela Kojdhelaj nga Vlora vuan nga një sëmundje e rëndë dhe dita-ditës po lufton me jetën. 25-vjeçarja, mama e një fëmijë vetëm 2 muajsh...

Vdekja e çiftit në Pogradec, rrëfehet babai i djalit: I kanë vrarë

 Pas ngjarjes tragjike në Velcan të Pogradecit, ku një çift të rinjsh u gjetën të pajetë në kasollen e bagëtive, ka reaguar babai i...

Harrojini vajzat dhe djemtë me letra angleze, ky vendim prek të gjithë shqiptarët

Shumë shqiptarë ëndërrojnë të pajisen me pasaportë angleze, ndërsa për përfitimin e saj zgjedhin të martohen me një shtetas anglez. Por, duket se kjo metodë...

E rrallë/ Kapen dy zarfe me kanabis në postë, po çoheshin në Itali

Trafikantët përdorin mënyra të ndryshme për të transportuar lëndët narkotike, por në Tiranë ka ndodhur një metodë e rrallë. Në dy zarfe postare është gjetur...

Qeveria fshin gjobat dhe kamatëvonesat para dhjetorit 2010

Qeveria do të fshijë gjobat dhe kamatëvonesat të periudhës para dhjetorit të vitit 2010. Në një konferencë për shtyp, ministri Arben Ahmetaj tha se pjesë...

Shitësi shkodrane fshin datën e skadencës me stilolaps, por e zbulon qytetari

Në qytetin e Shkodrës dhe nga çdo vend tjetër i Shqipërisë janë shtuar denoncimet për datën e skadencës ushqimore dhe për mbarje bakteresh dhe...

Amnesty International: Mbi 20 mijë shqiptarë kërkuan azil në BE

Amnesty International ka publikuar raportin për 2016- 17 për të drejtat e njeriut në botë, ku Shqipëria renditet në vendin e 62. Në paragrafin për...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com