23 C
Shkoder,Albania
Friday, August 18, 2017

Moti do të çmendet sërish/ Vijnë rrebeshet? Ja çfarë parashikohet

Dita e sotme nuk duket të jetë aq e favorshme për ata që kanë zgjedhur të pushojnë në plazh, pasi sinoptikanët parashikojnë vranësira. Ja parashikimi...

FOTO/ Kush është “Leku”, shqiptari i ekzekutuar sot në Strugë

Dilaver Bojku, i njohur me nofkën Leku, personi që u vra pasditen e sotme në Strugë, ka lindur në vitin 1959 në Veleshtë të Strugës. Ai u be...

Aksidentoi me vdekje/ Dy akuzat e ngritura, çfarë rrezikon deputeti Rakipi

Prokuroria ka ngritur dy akuza ndaj deputetit të PDIU, Aqif Rakipi, në lidhje me aksidentin e ndodhur tri ditë më parë, ku humbi jetën...

Policia ka një apel prekës për shoferët: Mos harroni që dikush ju do!

Për rritjen e parametrave të sigurisë rrugore ! Bashkëpunim i shkëlqyer i Policisë Rrugore Shqiptare dhe asaj të Kosoves Bashkëveprimi dhe ndërveprimi policor mes dy strukturave...

“Të fortët” shqiptarë dhe e dashura e njërit prej tyre e pësojnë keq, zbulohen...

Në sajë të opresioni “Movida”, i ndërmarrë nga policia e shtetit Italian kundër fenomenit të drogës, kanë rënë në pranga 7 persona. Të arrestuarit janë...

Zonja Tefta i përgjigjet këshilltarit të Lulzim Bashës: Argumentet mos i gjej te byreku,...

Kuzhinierja e njohur ka reaguar publikisht pas komentit të këshilltarit të Lulzim Bashës, i cili teksa sulmonte aleatët kritikë të shefit të tij i krahesonte...

Pushimet i keni në Gusht? Ja si parashikohet moti për ditët në vazhdim

Ja si do të jetë moti në vijim, a do të kenë fat ata që kanë bërë planifikimet në këtë pjesë të dytë të gushtit: "Ne...

“Çmenduritë” e motit, zbuloni çfarë ju pret ditën e nesërme

Ditët e fundit jemi përballur me disa stuhi të forta të motit në disa zona, ndërsa në dete me dallgë të fuqishme duke tmerruar...

Shengeni “mbyll dyert”: Ndalohen shqiptarët në Rinas, Gjermania “hetim” në kufi

Liria për të udhëtuar në zonën Shengen do të jetë e kufizuar për shqiptarët pas fluksit të kërkesave për azil në vendet e BE-së. Disa...

DEL FOTO/ Kush është shqiptari që humbi jetën në aksidentin e Tivarit

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Mal të Zi ku një shtetas shqiptar nga Tirana, ka humbur jetën e ndërsa 6 persona të...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com