13 C
Shkoder,Albania
Thursday, May 25, 2017

Qeveria rikthen taksën e rrëzuar nga Kushtetuesja. Ja sa do të rritet çmimi i...

Ministria e Energjisë ka në plan të taksojë me 3 milionë lekë ose 22 mijë euro çdo pikë që shet karburant në kryeqytet dhe...

Vetingun apo zgjedhjet? Analizë nga Artan Fuga

Unë si qytetar dua drejtësi që si unë ashtu edhe i forti, i pasuri, dhe politikani të gjykohemi në mënyrë të barabartë. Të kem ku...

Rrëfehet Vlahutin: Pse po më sulmojnë në Shqipëri

Ambasadorja e BE në Tiranë, Romana Vlahutin ka folur për herë të parë për masat e sigurisë, që i janë shtuar me një vendim...

Goditën me vezë kryeministrin, prokuroria kërkon dënimin e studentëve

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar këtë të hënë dënimin me punë në shërbim të komunitetit 8 studentë që tentuan të godisnin me vezë kryeministrin...

U qëllua me plumb në kokë nga polici italian, mbërrijnë në itali babai se...

abai i shqiptarit Klodjan Hysa 35 vjec i cili qëllua me plumb në kokë nga policia italiane  mbrëmjen e së premtes në komunën Monte San...

Prindërit ikin në Tiranë, 16-vjeçari i ‘jep’ lajmin më të hidhur të jetës

Mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:35 një ngjarje e rëndë ka tronditur Dukatin në Vlorë. Një 16-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u...

Emigrimi në Kanada, kriteret për vitin 2017

Kanadaja ka njoftuar ndryshime rrënjësore në politikën ndaj emigracionit, duke pranuar për të dytin vit radhazi, 305 mijë emigrantë. Në paketën e miratuar nga qeveria...

Karakteri i ftohtë i nënës e pengon për të realizuar ëndrrat

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=pICWXHVF6J8?feature=oembed] Albana, një bullgaro-shqiptare që ka ëndërr të bëhet police erdhi në emisionin “E Diela Shqiptare” në rubrikën “Ka një mesazh për ty” për...

Zakonet e vjetra vrasin për së gjalli. Refuzon të takojë vajzën edhe pas 15...

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=ojAqul2LBBg?feature=oembed] “E Diela Shqiptare” solli në rubrikën “Ka një mesazh për ty” historinë e një vajze me babain e saj, të cilët kanë humbur...

Ja si mund të përfitoni nga ndihma ekonomike, zgjerohet skema, hiqen kriteret përjashtuese

Në muajin Mars të gjithë individët në nevojë që nuk kanë të ardhura të mjaftueshme për të jetuar, mund të aplikojnë për ndihmë ekonomike...
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com