Berisha i turret Iris Luarasit: Papagallja e Qeverisë zbuloi kapjen e…

Per ish-kryeministrin Sali Berisha, pedagogia Iris Luarasi eshte etiketuar si papagallja e Qeverise.

Ne nje postim tjeter sot, Berisha kapet me pedagogen e njohur pas deklarates se bere ajo gjate emsionit “Opinion” qe Berisha thote se nxori zbuluar kapjen e prokurorise nga Rama.

Postimi i Berishes

Prokuroria e piktorit deshtak, zyre propagande e Partise Siçiliste!

Te dashur miq, dje ne Opinion, nje papagalle e qeverise, famoze me thenien se qeveria i prishi qytetarit katin e pare te baneses ku kishte biznesin por nuk i preku katin e dyte ku banonte ajo vete, pra Luarasi, tek bente mbreme avokatine e Geron dhe Fatzi Droges, natyrisht pa asnje argument befas kerkon fjalen dhe deklaron se “sapo mora nje mesazh nga prokuroria qe me informojne se ajo ka marre kampionin e zerit te Geron Xhafes”.

Kjo lidhje online e prokuroreve me papagajte e qeverise eshte nje deshmi tjeter e standartit qe Krye, Krye, Krye Rama ka instaluar ne kete institucion eshte deshmi e degjenerimit te saj te plote ne nje zyre te neveritshme te propagandes se Partise Siçiliste. sb